Ankara YURTLARI

Turkuaz Paket Brs Kız Öğrenci Yurdu Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Brs Kız Öğrenci Yurdu BRS Kız Öğrenci Yurdu 2017 yılında da siz değerli öğrencilerine hizmet vermeyi sabırsızlıkla beklemektedir. öğrencilerimizin rahatı, konforu ve güvenliği 1. önceliğimizdir. Ankara Kız Öğrenci yurtları arasında yer alan yurdumuz hiçbir cemaat ve vakıfa bağlı olmayıp, en büyük gayesi yalnızca en üst düzeyde hizmeti öğrencilerine sunmaktadır. Yurdumuzu incelemeden ankara yurtları arasından tercih yapmayın.  Hakkımızda • B..

Kırmızı Paket Mine - 3 Kız Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Mine - 3 Kız Öğrenci Yurdu Ankara Yurtları arasında yer alan Özel MİNE KIZ YURDU bünyesinde 5 farklı öğrenci yurdu barından ve ankaranın en yüksek kapasiteli yurtları arasında olan yurdumuz, öğrencilerimize aile sıcaklığı ve evinin konforunu yaşatmak amacıyla tamamen yenilenmiştir. Yurdumuz öğrencilerimizin rahatı, konforu ve günveliği için herşeyin düşünüldüğü, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışmakta, Bakanlığın yönetmeli..

Kırmızı Paket Kuzey Erkek Yurdu Ankara / Çankaya - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Kuzey Erkek Yurdu Ankara Emek semtinden bulunan Ankara Özel Kuzey Erkek Yurdu, siz değerli öğrencilerine kaliteli bir hizmet sunabilmek için her detayın düşünüldüğü ve 2016 yılında yenilenmiş binasıyla hizmet vermeye devam etmektedir. 5 yıldızlı otel konforunu yaşatmak için yatırımlarını sürdüren kuzey erkek öğrenci yurdu size evinizin rahatlığı ve aile sıcaklığında konaklama hizmeti sunmaktadır. Yurdumuz  Gıda mühendisleri ve diyetis..

Turuncu Paket Ardıçlar Bahçelievler Erkek Öğrenci Ankara / Çankaya - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
Ardıçlar Bahçelievler Erkek Öğrenci Yurdu 2006 yılında faaliyetlerine başlayan yurdumuz günümüzde Ankara Yurtları arasında 3 şube ile hizmet vermektedir. Hande ve Hasan Ardıç tarafından kurulan yurdumuz, kaliteli hizmet anlayışı güler yüzlü personel ve öğrencilerin rahatı için tasarlanmış ve her türlü imkan sunulmaktadır. Ankara'nın en gözde ve nezih yeri olan bahçelievlerde bulunan şubemiz, öğrencilerimizin ve ebevynlerinin talepleri üzerine a&ccedi..

Turuncu Paket Ardıçlar Kız Yurdu Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Ardıçlar Kız Yurdu Ardıçlar kız öğrenci yurdu, Ankara'nın çankaya ilçesinde yer almaktadır. Ankara kız öğrenci yurtları arasında yer alan yurdumuz üstün hizmet kalitesi ile tüm öğrenci yurtlarından sıyrılmıştır. Hijyen ve güvenlik konusunu en üst düzeyde tutan yurdumuz, 2006 yılında güler yüzlü hizmet anlayışı ile yola çıktığımız yurtların 3. şubesidir. Yurdumuz, kız öğrencilerimize 5 yıldızlı otel konforu sağlamak ..

Turuncu Paket Zahide Hanım Kız Yurdu Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
Zahide Hanım Kız Yurdu Zahide Hanım Kız Öğrenci Yurdu Ankara'nın en merkezi konumunda yer almaktadır, siz değerli öğrencilerine aile sıcaklığı ve konfor yaşatmak için tü imkanlar sağlanmıştır. Güvenlik ve Temizlik konusunda son derece titiz olan yurdumuzda ayrıca 24 Saat sıcak su Güvenlik Kameraları Çamaşır Odası Çalışma Salonu Merkezi Isınma Sistemi Revir Hİzmeti Her Odada Televizyon Her Odada Buzdolabı Her Odada Banyo & Wc Her Odada Telefo..

Sarı Paket Özel Memiş Aydın Kız Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Özel Memiş Aydın Kız Öğrenci Yurdu -Ankara Çankaya'da bulunan yurdumuz, Kız öğrencilerimizin rahatı,konforu ve evini aratmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bir aile sıcaklığı ve konfora sahip yurdumuzda 2kişilik ve 3kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Merkezi bir konuma sahip yurdumuzda, 24 saat sıcak su, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, kameralı güvenlik sistemi, güvenlik personeli, kablosuz internet, mini buzdolabı, parmak izi okuyucu, kartlı ve turnikeli geçiş sistemi, düzenli tem..

Sarı Paket Ayyıldız Kız Yurdu Ankara / Gölbaşı - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Ayyıldız Kız Yurdu 5 Yıldızlı Otel Konforundaki Kız Öğrenci Yurdumuza İlk Siz Yerleşin. Geniş Aile Ortamı · Çağdaş ve Modern Hizmet.Güvenli Profesyonel Ekip

Sarı Paket Muradiye Aydınlık Evler Kız Ankara / Altındağ - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
Muradiye Aydınlık Evler Kız Yurdu Muradiye AYDINLIK EVLER KIZ YURDU, öğrenci yurdu işletmeciliğinde 20 yılda edinliği tecrübe ile siz değerli öğrencilerine hizmet sunmaktadır. 20 yıllık tecrübenin kazandırdığı bilgilerle sizler için tasarlanmış öğrenci yurdumuzda size ailenizin sıcaklığını ve otel konforunu aratmamak birinci önceliğimiz. 2-3-4-5 kişilik oda seçeneklerimiz Her Odada telefon Odalarda ders çalışma imkanı Açık büfe sabah kahvaltısı Öze..

Sarı Paket Özel Sevgi Yükseköğretim Kız Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
Özel Sevgi Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu OKURKEN MUTLU, MEZUN OLUNCA HUZURLU OLUN EVİNİZ TADINDA-TATİL HAVASINDA BİR YURT Aile sıcaklığı yaşatan bir çatı altında ilmi çalışmalara imza atmak isterseniz Sevgi Yurdu sizleri bekliyor...

Sarı Paket Muradiye Hasköy Kız Öğrenci Ankara / Keçiören - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Muradiye Hasköy Kız Öğrenci Yurdu Evinizin rahatlığını ve konforunu yaşayabileceğiniz, wc ve banyosu içinde olan 2 kişilik odalarımızla, modern çalışma salonu, dinlendiren kütüphanesi, bahçe manzaralı yemekhanesi, stresinizi atabileceğiniz spor salonu, sıcakkanlı personelimiz ve uygun fiyat garantisi ile Muradiye Hasköy Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu sizleri sevgiyle kucaklayacaktır. Özellikler - 50 kişilik kapasite - Üniversitelere ücretsiz servis - 2 kişilik od..

Sarı Paket ARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU Ankara / Gölbaşı - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
ARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU Ankara'nın en güzel ilçesi olan Gölbaşında yer alan Özel ARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU yeni binasıyla sizlere hizmet sunmaktadır. Konum olarak Gölbaşı Gazi Üniversitesi yanında yer alan yurdumuz, üniversiteye Gazi Üniversiteine 50m. Ankara üniversitesine 500m uzaklıktadır. Hijyen ve Güvenlik konularında hassas yurdumuzda, tüm odalarında Televizyon Telefon Bağlantısı Kablosuz İnternet Mutfak Buzdolabı Kesintisiz 24 saat..

Sarı Paket Ankara Asude Kız Öğrenci Ankara / Çankaya - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Ankara Asude Kız Öğrenci Yurdu  Özel Asude Kız Öğrenci Yurdu Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir yurttur.Ankara Üniversitesi,Hacettepe Üniversitesi Fakültelerine yürüme mesafesin de olan yurdumuz,Metro,Tren ve Otobüs duraklarına yakın olması sebebiyle bir çok yere kolay ulaşım sağlayacak konumdadır.Güvenilir bir ortamı olan bu yurtta sessiz ve sakin şekilde yaşayabilirsiniz.Özel Asude Kız Öğrenci Yurdu'na sizleri de bekliyoruz...

Sarı Paket BERRAK DENİZ Kız Öğrenci Ankara / Gölbaşı - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
BERRAK DENİZ Kız Öğrenci Yurdu YURDUMUZ AKREDİTE YURT SEÇİLMİŞTİR. Yurdumuz Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Bölümüne Yürüme Mesafesindedir. Çocuklarınız 2 emekli bayan lise öğretmeninin himayesi altında güvende olacaktır. 1 ve 2 kişilik odalarımızda banyo ve tuvalet içindedir.

Sarı Paket Muradiye İncirli Erkek Öğrenci Ankara / Keçiören - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
Muradiye İncirli Erkek Öğrenci Yurdu Yurdumuz; 2'er kişilik 36, 3’er kişilik 1 Oda mevcut olup, TOPLAM 75 öğrenci kapasitesine sahiptir. Aile bütçesine uygunluğu, sessiz ve rahat ders çalışabilme ortamı, kalıcı ve güzel arkadaşlık, mezun olana kadar aynı yurtta kalma imkanı, kaliteli hizmet sunumu, ilkeli, güvenilir ve çağdaş yönetim anlayışı ile yurtçuluk anlayışında lider bir kurum. İmkanlar Bakanlıkça verilmiş birinci sınıf hizmet statüsü, İki kişili..

Ardıçlar Balgat Erkek Öğrenci

Ardıçlar Balgat Erkek Öğrenci Yurdu - BALGAT

Ardıçlar öğrenci yurtları 2006 yılında Ankara'da ilk olarak Balgat semtinde Hande &a..

Bunlarada Göz Atın


AnkaraHakkında

ANKARA HAKKINDA BİLGİ

Bir Üniversite Öğrencisi için şirin ve büyük bir yaşam alanıdır Ankara. Her ne kadar iklimi soğuk olsa da, Türkiye'de ismi duyulmuş, en başarılı üniversitelerin toplandığı bir yerdir. Ayrıca Öğrenci yurtlarının hizmet kalitesi olarak en yüksek hizmet kalitesine sahip illerden biridir. Ankara Yurtları kendi içlerinde tatlı bir rekabet içinde olup, bu rekabet genellikle kaliteye, konfora ve hizmet standartları üzerinedir. Güvenlik, Hijyen, Konfor standartlarının en üst düzeyde olduğu ankara öğrenci yurtları hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Ankara Türkiye'nin başkentidir. Orta Anadolu bölgesinin merkez kısmında yer almaktadır. Ankara'nın bu konumu itibari ile tarihte birçok egemenliğin odak noktası haline gelmiştir. Birinci Dünya savaşı sırasında Atatürk’ün önderliğinde ulusal direnişte belirgin bir konum üstlenerek, Ulusal Kurtuluş savaşı sırasında da Türk devletinin düşman işgalinden kurtarılmasıyla birlikte 13 Ekim 1923 de Türkiye'nin başkenti olarak ilan edilmiştir.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Ankara denildiğinde herkesin aklına gelen Anıtkabir, bu ilin en belirgin noktalarından birisidir. En ihtişamlı yapı burasıdır. Atatürk için yaptırılan bu yer antik ve modern mimari sentezi ile Türk mimarisinin gücünü bir kez daha kanıtlamaktadır.  Ankara şehrinin en eski tarihi eserlerinden biri olan Kale’nin duvarları içerisinde 12. Yüzyıla ait izler taşımaktadır. Burada yer alan bir çok eski yapıt ev restore edilerek sanat galerileri ve Türk mutfağı sanatını sergilemek için yeniden hayat buldurulmuştur.

Etnografya müzesinde sergilenen Selçuklu dönemine ait kapı oymacılığı yapıtları ve bir çok günlük kullanım eşyalarının sergilendiği müzenin yakınında hemen yan kısmında yer alan Resim ve heykel müzesi de Türk güzel sanatlarından yapıtlara ev sahipliği yapar. Flarmoni Orkestrası ile ünlü Ankara bu orkestranın dinleyici sayısını hiç düşürmez.  Ankara’da seçkin bale, tiyatro ve halk dansları düzenlemeleri ile sanat alanında haraketli sanat düşkünlerinin burada bir çok seçeneğinin bulunduğu kültürel ve sanatsal yaşama sahiptir.

YEME-İÇME

Ankara’nın meşhur yemeklerini sıralayacak olursak; Çorbalar; aş, dutmaç, keşkek, miyane, sütlü, tarhana ve toyga çorbaları, et yemekleri; Ankara tavası, alabörtme, calla, çoban kavuması, ilişkik, kapama, orman kebabı, patlıcanlı et, sızgıç, siyel, siper, pilavlar; bici, bulgur pilavı, oğmaç aşı, pıt pıt pilavı, dolmalar; efelek dolması, mantı, şirden dolması (humbar), yalancı dolma, börekler- çörekler; alt-üst böreği, ay böreği, bohça, entekke böreği, hamman, kaha, kol böreği, papaç, Pazar böreği, tandır böreği ve yalkı yemeği yer almaktadır. Sitemizden en iyi Ankara yurtları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


Ankara Yurtları Hakkında


Eğitim alanında Türkiye’nin en önemli illeri arasında yer alan Ankara’da çok sayıda üniversite ile ilk ve orta dereceli okula sahiptir. Bunların yanı sıra oldukça fazla halk eğitim merkezleri bulunan Ankara bir eğitim şehridir. 150 den fazla ilk ve orta dereceli okul, 14 üniversite ve bir harp okulu burada yer almaktadır, en çok tavsiye edilen Ankara yurtlarını sitemizden bulabilirsiniz, öğrenciler için en uygun Ankara yurtları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ankara’da bulunan üniversitelerin bir kısmı Avrupa’da dünyanın en önemli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ankarada öğrenci olmak sanatsal kültürel açıdan ve eğitime bu kadar önem vermiş bir il olarak Ankara öğrenci hayatı yaşamaya değer bir ildir. Burada Ankara özel öğrenci yurtları da mevcuttur. Ankara Özel Yurtları 'nı sitemizden inceleyebilir ve şehre gitmeden Ankara Yurtları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Ankara özel kız öğrenci yurtları ve Ankara özel erkek öğrenci yurtları gibi ayrı ayrı seçenekler belirleyerek aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.