İSTANBUL YURTLARI

İSTANBULHakkında

İSTANBUL HAKKINDA BİLGİ


Coğrafi konumu itibariyle tarihin her aşamasında yaşayan bir kenttir. İstanbul kültürlerin buluştuğu ortak noktadır. Asya ve Avrupa’nın köprüsü doğu ve batının birbirine selam gönderdiği bir dünya şehri. Özelliklede gençler için yaşamaya değer cıvıl cıvıl bir şehirdir İstanbul, aynı zamanda öğrenciler için güzel İstanbul yurtları mevcuttur.

İstanbul günümüzde Metropol bir şehir olduğundan gökyüzünden bakıldığında hem gökdelenlerin hem de surların birbirlerine sırtını dayadığı ve geçmiş tarihimiz ve geleceğimizin aynı anda yaşandığı yerdir. İstanbul yurtları da öğrenciler için tavsiye edilir.


GÖRÜLECEK YERLER


Sınırsız sayıda görülmeye değer tarihi eserleri vardır. Neredeyse İstanbul şehrinin her köşesinde bu tarihi eserlere rastlayabilirsiniz. Türkiye'nin eşsiz güzelliğine sahip ve bizi dünyaya tanıtan boğazımız İstanbul resimlerimizde hep yer almıştır. Boğazımız  nice şarkıların, şiirlerin ve dizlerin zaman zaman konusu olmuştur. İstanbul boğazında içilen bir çayın simitin bile başkadır. Başka bir yerde bu tadı alamazsınız. İstanbul’da eğitim gören öğrencilerimizin derslerden bunalıp kendilerini huzurda hissetmelerine neden olan İstanbul boğazı Asya ile Avrupa'nın kucaklaştığı en gözde mekânlardandır.  Boğazın üstünden geçen sınırsız sayıda otobüsler İstanbul'un farklı yerlerinde nefes almanızı sağlar.


Anadolu Hisarı Boğazın çevresinde İstanbul'a tarihi bir bakışı vardır. Bu güzel boğazımız boyunca güzel semtler birbirini izler. Beşiktaş, Ortaköy, Beykoz, Kanlıca, Arnavutköy, Bebek, Rumelihisarı, Emirgan, İstinye diye devam eder.. Her bir semt sizi ayrı güzelliklere taşır. Boğazdaki Lokantalar, çay bahçeleri, barlar, iskeleleri ile ayrı bir hava katar sizlere...


Ortaköy de köprü boğaza nöbet tutar ve Ortaköy'ün başka bir havası vardır İstanbul boğazında. Öğrencilerin ortak buluşma noktası olan bu yer bir başka keyif verir insana. Köprünün ihtişamına kapılmamak elde değildir. Dolu doludur seçeneklerin çok fazla ve sıkıntının az olduğu yer olarak bilinir.


İstanbul Marmara denizine doğru uzandığında Kınalı, Heybeli, Büyük ada ve Burgaz ada sıra sıra inci gibi dizilidir. Adalar, İstanbul'un temiz hava kaynağı, vazgeçilmezidir. Burası geçmişi yaşatır adeta insana farklı bir havası vardır. Araçların nadir olduğu faytonları ile ada sokakları.. Baharda açan çiçeklerle huzur yazın ise plajlarda eğlence kaynağıdır burası. Şehirden uzaklaşmak isteyenler için burası ilaç gibi gelir. Dilek ağaçlarında bir parça umudunuzu bıraktığınız yerdir.
BARINMA ve ÖĞRENCİ HAYATI


İstanbul Kültür-Sanat şehridir. Burada olup sosyal yaşamın durgun olması nedeyse imkansızdır. Sene boyunca düzenlenen sayısız kongre, fuar, konser ve sergiler gibi bir çok sanat ve kültür içeren sosyal sanat etkinlikleri İstanbul’da yaşayanların hayatlarına renk katmaktadır, İstanbul yurtlarına sitemizden bakabilirsiniz. İstanbul'da bu tarz sosyal ve kültürel etkinliklerin sıklığından dolayı bu kadar çeşitliliğin bol olduğu bir yerde öğrenci yaşamından sonra buradan vazgeçemeyenlerin sayısı bir hayli fazladır. İstanbulluların katılabileceği Uluslararası Film Festivali, Yapı Kredi Kültür ve Sanat Festivali, İstanbul Kültür ve Sanat Festivali ve sayamayacağımız kadar çok etkinlik ile dünyaca ünlü yüzlerce sanatçının geldiği yerdir. Bu etkinlikler için sanatsever vatandaşlar aylar öncesinden biletleri alarak bu biletler için uzun kuyruklar oluşur ve sonunda da unutamayacağınız saatler geçirirsiniz.


Sayısız düzenlenen etkinliklerin yanı sıra yine çok sayıda düzenlenen fuarlar İstanbul'un ekonomik yapısına hem katkı sağlar hem de ziyaretçilerini birer bilgi donanımı haline getirir. Beylikdüzü'nde yer alan Tüyap Kitap fuar özellikle İstanbul’daki öğrenciler için en gözde seçenekler arasında yer alır. Aynı zamanda sadece İstanbul'da yaşayan üniversite öğrencileri için değil Türkiye'nin dört bir yanından düzenlenen seyahatlerle buraya düzenlenen turlar sayesinden İstanbul dışından da öğrenciler gelmektedir. Yine yıl boyunca düzenlenen sayısız konferans, söyleşi ve seminerler sayesinde katılımcılarının konusuna göre uzmanlarından anlatılan bilgiler sayesinde ufkunun genişlemesi ve açılması kaçınılmazdır.


İstanbul'da bulunan Devlet Tiyatroları sahne sanatı sunarak burada tiyatro sanatı severlere sezonları boyunca değişik çok sayıda tiyatro izleme imkanı sağlamaktadır.  Metropol kent İstanbul yoğun yaşamın yanı sıra doğal güzellikleri ile, tarihi eserleri ile, kültür sanat etkinliklerinin sıklığı ile, gece hayatı ve hızlı yaşam temposu ile geçmişin ve geleceğin aynı anda yaşanılabildiği bir kent olarak kısaca öğrenciler için İstanbul öğrenci hayatınızın dolu dolu geçirilebilecek ve size yetemeyeceği bir kenttir.


İstanbul Yurtları Hakkında


İstanbul'da öğrenci barınması için İstanbul özel öğrenci yurtları da mevcuttur. Özel Yurtlar bakımından zengin olan İstanbul Özel Yurtları'nı sitemizden inceleyebilir ve şehre gitmeden İstanbul yurtları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz İstanbul özel kız yurtları ve İstanbul özel erkek yurtları gibi ayrı ayrı seçenekler belirleyerek aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.

558 gün önce Yusuf can Tatlı

Yurdunuz hakkında bilgi almak istiyorum

YorumYap

  • Ad-Soyad:
  • Mail:
  • 5 + 20 kaçtır?
  • Tel:
  • Yorum: