Balıkesir Öğrenci Yurtları

Balıkesir Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 31 öğrenci yurdu bulundu.

Sarı PaketBalıkesir Bilge Hatun YükseköğrenimBalıkesir / Altıeylül - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Akşam Yemeği
  • Bahçe
Balıkesir Bilge Hatun Yükseköğrenim Kız Öğrenci YurduBilge Hatun ile hoş gelsin yeni hayat… Özel Bilge Hatun Kız Öğrenci Yurdu olarak, öğrencilerimiz için gurbette bir memleket oluşturma gayesiyle yola çıktık. İstedik ki öğrencilerimize çatımız altında bir yuva sıcaklığının yanı sıra, üniversite hayatının bütün keyifli ayrıcalıklarını da sunalım… Tüm donanım ve hizmetlerimizi bu amaç çerçevesinde yapılandırdık. Yıllar sonra geriye dönüp bak..

Sağlık Apart Pansiyon

Sağlık Apart Pansiyon

Bandırma Sağlık Apart ailesi olarak öncelikle kendi evimizde misafirlerimizi ağırlıyormuşuz gib..

Bunlarada Göz Atın


Balıkesir Hakkında

Balıkesir Yurtları

Balıkesir Marmara Bölgesi’nde yer alan, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, temiz kıyıları ile dikkat çeken bir kentimizdir. Üniversite öğrencileri için müthiş bir şehir olmakla beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri öğrenci şehirlerinden bir tanesidir. Kentte iki tane yüksekokul bulunur. Bunlar; 2015 yılında hizmete açılan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve 1992 yılında kurulan Balıkesir Üniversitesi’dir. Balıkesir yurtları, şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış ve kampüslere yakın olacak şekilde konumlanmışlardır.

Balıkesir kız yurtları

Balıkesir'de hem Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlar, hem de özel yurtlar fazlasıyla mevcuttur. Balıkesir kız yurtları oldukça iyi imkanlara sahiptir. Üniversite okumak için faklı şehirlere giden öğrencilere birkaç tavsiye vermek istiyoruz. Her iki birimde de şartlar gayet uygun olsa da fiyat olarak kıyasladığımızda devlet yurtlarına başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer başvurularınız olumsuz sonuçlanırsa Balıkesir öğrenci yurtlarından özel yurtlar başvuru yapabilirsiniz. Kayıt yapar iken odaların kaç kişilik olduğu, ısınma, yemek gibi konularda fikir almanızı tavsiye ediyoruz. Unutulmamalı ki Balıkesir yurt fiyatları oda tipleri ve yurdun konumuna üniversiteye yakınlığına göre değişmektedir. Üniversiteye yakın öğrenci yurtlarının fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksek olmaktadır.
 

Balıkesir erkek yurtları

Mütevazi bir şehir olan Balıkesir şehri, erkek öğrenciler için de çok uygun bir şehirdir. Balıkesir erkek yurtları farklı olanaklar sağlar. Yurtlarda wi-fi, televizyon, masa tenisi, temizlik, yemek, ütü gibi imkanlar mevcuttur. Yurtların kampüse ulaşım mesafesi ise oldukça kısadır. Odalar 2 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik gibi olanaklara sahiptir.

Balıkesir özel yurtları

Balıkesir özel yurtları, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yerleşemeyen öğrencilerin ya da bu yurtlara yerleşmek istemeyen öğrencilerin tercih ettiği yurtlardır. İmkanları devlet yurtlarına göre çok daha kalitelidir. Balıkesir yurt fiyatları özel yurtlarda daha devlet yurtlarına göre daha yüksektir fakat 1 kişilik odalar dahil aradığınız her imkanı bu yurtlarda bulmanız mümkündür. Balıkesir tamamen bir öğrenci kentidir. Asla sıkıcı olmayan ve rahat bir ortama sahip olan bu şehir, öğrenci olmakla daha da güzelleşiyor. İlk seneniz olmasına rağmen asla sıkılmayacağınıza emin olabilirsiniz. Yaşaması kolay bir yerdir ve memnun kalırsınız. Ucuz olması sebebi ile daha düşük bir bütçeyle geçinebilirsiniz. İnsanlar size sıcakkanlı ve hoş bir şekilde davranır. Eve çıkmayı düşünen öğrenciler bu konuda sıkıntı yaşamayacak ve hayal ettikleri eve yerleşebileceklerdir.