Bursa Öğrenci Yurtları

Bursa Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 34 öğrenci yurdu bulundu.

Sarı PaketÇekirge Erkek Öğrenci YurduBursa / Osmangazi - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Akşam Yemeği
Çekirge Erkek Öğrenci YurduÜniversite yılları hayatımıza yön veren en önemli birkaç yıldır. Altın değerindeki bu yıllarda okulda geçirdiğimiz zamanın çok daha fazlasını okul dışında geçiririz, bu yüzden yurt seçimi de bir o kadar önemlidir. Evinizden ve ailenizden uzak kaldığınız bu yıllarda, size evinizin sıcaklığını aratmayacak, güven verebilen, kalite ve uygun fiyatı bir arada sunabilen çağdaş bir kurumun varlığı şarttır. İşte bu noktada Çek..

Bunlarada Göz Atın


Bursa Hakkında

Bursa Yurtları

Marmara Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Bursa, yeşil ile mavinin her tonuna ev sahipliği yapar. Şehirdeki Uludağ Üniversitesi, ülkemizin köklü üniversitelerinden biridir. Bursa Teknik Üniversitesi ise 2010 yılında kurulan oldukça yeni bir kurumdur. Bursa yurtları gerek Marmara Bölgesi’nden gerekse çevre illerden gelen öğrencileri en iyi şekilde karşılamak için birbirleriyle rekabet halindedirler.


Bursa kız yurtları

Uludağ Üniversite’sinde okuyan öğrenciler Görükle’deki evlerde, apartlarda ya da Bursa kız yurtlarında kalabilirler. Üniversitedeki KYK yurtları öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir. Bursa öğrenci yurtlarında kalarak okula gidip gelen öğrenciler, yurtların sağladığı tüm hizmetlerden yararlanabilirler. Bursa yurt fiyatları evlere oranla daha uygundur ve kampüslere oldukça yakındır. Bu yüzden herhangi bir ulaşım aracına binmeden okula kolayca gidilip gelinebilir.


Bursa erkek yurtları

Uludağ gibi turistik bölgeye ev sahipliği yapan Bursa’da, erkek öğrenciler okudukları süre boyunca Bursa erkek yurtlarında kalabilirler. Öğrenciler sıcak su, akşam yemeği, televizyon, etüt odaları ve kablosu internet gibi hizmetlerin verildiği yurtlarda güvenli ve sağlıklı yıllar geçirebilirler.


Bursa özel yurtları

Bursa özel yurtları, devlet yurtlarına kıyasla daha kaliteli hizmetler verir. Örneğin devlet yurtlarında odalar 4- 6 ya da 8 kişilik olabilirken, özel yurtlarda bu sayılar tek kişilik, 2 kişilik ya da 3 kişilik gibi sayılara çıkar. Verilen yemekler aynı büyüklükteki devlet yurtlarına göre daha iyidir. Bursa özel yurt fiyatları kampüslere uzaklıklarına, verdikleri hizmete ve yurtların büyüklüklerine göre değişir. Uludağ Üniversitesi’ni kazanan ve Görükle yurtları kalan öğrenciler oldukça uygun fiyatlara çevredeki lokantalarda yemeklerini yiyebilirler. Tatlı ve unlu gıdaların çokça tüketildiği Bursa’da öğrencilerin uğrak mekanları vardır. Öğrenciler, Bursa’da pek çok etkinliğe katılabilir. Ayrıca şehirde eğlence mekanları sayıca fazladır. Kafeler, barlar ve alışveriş merkezleri öğrencilerin hem boş vakitlerini geçirdikleri hem de eğlenmek için tercih ettikleri yerlerdir. Triyo alışveriş merkezi, pek çok mağazası ve kafesiyle gençlere hizmet verir. Bursa’da okuyan öğrenciler, Uludağ’a, Mudanya’ya ya da Cumalıkızık’a gidebilir, kış tatillerini ülkenin en bilinen yerlerinde geçirebilirler. Ulaşımın kolay olması, öğrenciler için şehrin bir diğer avantajıdır.