İzmir Öğrenci Yurtları

İzmir Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 58 öğrenci yurdu bulundu.

Kırmızı PaketYükseliş Kız Öğrenci Yurduİzmir / Bornova - Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Yükseliş Kız Öğrenci YurduYükseliş Kız Öğrenci Yurdu - İzmir - Eğitim nedeniyle ailesinden ayrılmak zorunda kalmış olan kız öğrenciler için, konaklama imkanının verildiği yurtların önemi büyüktür. Aileden uzakta olmak, kişisel deneyim kazanmak adına oldukça önemli olsa da, konaklanılacak yerin rahat ve konforlu olması, yaşamın devamı konusunda son derece önemlidir. Sıcak Ev Ortamı İzmir yükseliş kız öğrenci yurdu birçok ilçede hiz..

Kırmızı PaketÖzel Kilit Residence Kızİzmir / Bornova - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
Özel Kilit Residence Kız Öğrenci YurduÖzel Kilit Residence Kız Öğrenci Yurdu İzmir’de üniversite okumak farklı deneyimler yaşamak demektir. Tarihi ve gezilecek güzide yerleri ile unutulmayacak bir tecrübe kazandırır. Ancak üniversite hayatı hangi şehirde olursa olsun bazı zorlukları da beraberinde getirir. Bunun başında da kalacak yer gelmektedir. Devlet yurtlarında yer bulamamak ya da ilk etapta eve çıkacak arkadaşın olmaması bu sorunsalı daha da derinleştirir. İzmir kız öğrenci..

Turuncu PaketBornova Küçükpark Apart Evleriİzmir / Bornova - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Bahçe
 • Balkonlu Oda
Bornova Küçükpark Apart EvleriBornova’nın merkezinde Küçükpark semtinde bulunan Bornova Küçükpark Apart Evleri, İzmir’de erkek öğrencilere hizmet vermektedir. Küçükpark Apart Evleri, Ege üniversitesine yürüyüş mesafesindedir. 30 öğrenci kapasitesi bulunan Küçükpark Apart Evleri’nde, az öğrenci bulunmasından dolayı evinizin sıcaklığını ve konforunu hissedeceksiniz. Deneyimli yöneticileri ve gül..

Turuncu PaketBornova Küçükpark Kız Öğrenciİzmir / Bornova - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Bornova Küçükpark Kız Öğrenci EviBornova Küçükpart Kız Öğrenci Evi - İzmir İzmir'de hizmet veren kız öğrenci yurdu 2014 yılında inşa edilmiştir. Yurt depreme dayanıklı olarak yapılmış ve deprem yönetmeliği belgesi bulunmaktadır. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış olup 57 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Öğrencilerin tüm beklentilerini karşılamak için Atatürk İlke ve İnkılâplarını ilke edinerek İzmir ..

Akademi Stüdyo Evleri

Akademi Stüdyo Evleri

Akademi Stüdyo Evleri Öğrenci yurdu olarak hizmet veren bir yerin öncelikle sıcak ..

Bunlarada Göz Atın


İzmir Hakkında

İzmir Yurtları

Ege’nin incisi İzmir, İstanbul’dan sonra öğrencilerin okumak için en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Sahil şeridi, yeşil alanlarının bolluğu, genç nüfusun fazla olması, sıcak iklimi, tarihe sahip çıkışı ve seçkin üniversiteleriyle İzmir, yaşanacak şehirler arasında ilk sıralarda yer alır. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi eğitim kalitesi oldukça yüksek devlet üniversitelerinin yanı sıra İzmir Ekonomi Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi gibi özel üniversitelerin yer aldığı şehirdeki konaklama için İzmir yurtları bulunmaktadır. İzmir’e üniversite okumak için Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler gelmektedir.
  

İzmir kız yurtları

İzmir kız yurtları şehrin pek çok bölgesine yayılmış olup, kız öğrenciler için hem ekonomik hem de rahat bir ortam sunarlar. Gerek halk otobüsleriyle gerekse minibüslerle ulaşımın rahatça sağlandığı İzmir öğrenci yurtlarının tamamında yemekhane, ütü odası, çamaşır yıkama merkezi, kablosuz internet, televizyon ve banyo gibi imkanlar sunulur. Kız öğrencilerin öğrenimlerini huzurlu bir şekilde tamamlayabilmeleri için geliştirilen yurtlarda üniversitelere yakınlıklarına ve bulundukları semte göre İzmir yurt fiyatları değişiklik göstermektedir.
 

İzmir erkek yurtları

İzmir’de yer alan çok sayıda üniversite, şehrin öğrenci nüfusunun fazla olmasını sağlar. Erkek öğrencilere, aynı kız öğrencilerde olduğu gibi aynı şartlarda yurt hizmeti verilir. Güvenlik önlemlerinin sıkı bir şekilde uygulandığı İzmir erkek yurtlarında barınmak isteyen erkek öğrenciler, aylık ücretlerini ödeyerek diledikleri hizmetlerden faydalanabilirler.

İzmir özel yurtları

İzmir özel yurtları, öğrenim hayatlarını devlet yurtlarında değil özel yurtlar da kalarak geçirmek isteyen öğrencilere yönelik oluşturulmuştur.  Daha iyi koşullar sunan özel yurtlarda hem kız öğrenciler hem de erkek öğrenciler için her türlü konforun sağlanması düşünülmüştür.  İzmir özel yurt fiyatlarıdevlet yurtları ile kıyaslandıklarında daha pahalıdırlar. İzmir’deki üniversitelerden herhangi birinin kazanan ve yurtta kalmak isteyen öğrenciler, öğrenim hayatları boyunca İzmir’in tüm olanaklarından faydalanabilirler. İklimin genelde sıcak olduğu şehirde, okulların açılmaya başladığı dönemde yaz havasını hissedebilirler. Şiddetli yağmurlar dışında hava koşullarının oldukça yumuşak olduğu şehirde İzmir yurtları öğrencilerine öğrenim hayatları süresince iyi bir hizmet vermeye çalışır. 15 dakikada bir kalkan Konak, Karşıyaka, Bostanlı ve Alsancak seferleri dışında, uzatılan metro hattıyla şehrin bir ucundan diğer ucuna kısa sürede ulaşabilme imkanı bulunur. Ege Üniversitesi’nin kampüsünün olduğu Bornova’ya öğrenciler otobüslerle ya da fakültenin hemen kenarından geçen metro hattıyla gidebilirler.