İzmir Yurtları

Turuncu PaketBornova Küçükpark Kız Öğrenciİzmir / Bornova - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Bahçe
Bornova Küçükpark Kız Öğrenci EviGüzel İzmir’in Bornova ilçesinin merkezinde Küçükpark semtinde bulunan Bornova Küçükpark Kız Öğrenci Evi, İzmir’de kız öğrencilere hizmet vermektedir. Bornova Küçükpark Kız Öğrenci Evi, Ege üniversitesine yürüyüş mesafesindedir. 57 öğrenci kapasitesi bulunan Bornova Küçükpark Kız Öğrenci Evinde konaklayan kız öğrencilerimiz, evinin sıcaklığını ve konfor..

Turuncu PaketBornova Küçükpark Apart Evleriİzmir / Bornova - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Bahçe
 • Balkonlu Oda
Bornova Küçükpark Apart EvleriBornova’nın merkezinde Küçükpark semtinde bulunan Bornova Küçükpark Apart Evleri, İzmir’de erkek öğrencilere hizmet vermektedir. Küçükpark Apart Evleri, Ege üniversitesine yürüyüş mesafesindedir. 30 öğrenci kapasitesi bulunan Küçükpark Apart Evleri’nde, az öğrenci bulunmasından dolayı evinizin sıcaklığını ve konforunu hissedeceksiniz. Deneyimli yöneticileri ve gül..

Sarı PaketKarahan Grup Kız Öğrenciİzmir / Bornova - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
 • Çamaşır Makinesi
Karahan Grup Kız Öğrenci YurduKarahan Grup Kız Öğrenci Yurdu, İzmir Bornova’da üniversite kazanan kız öğrencilerimize huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ortam sunmak amacıyla hizmet vermektedir. Yurdumuz, konumu itibari ile metro ve otobüs duraklarına çok yakın, şehirler arası otobüs firmalarının acentelerine ise yürüme mesafesindedir. Öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği alış veriş merkezlerine yakın konumda bulunan yurdumuz..

Sarı PaketHedef Yüksek Öğrenim Erkekİzmir / Bornova - Erkek Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Çamaşır Makinesi
Hedef Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci YurduHedef Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, İzmir Bornova’da bir öğrencinin ihtiyacı olan tüm gereksinimleri karşılamak amacıyla özel olarak hazırlanmıştır. 1,2,3 ve 5 kişilik ferah ve aydınlık odalarda öğrencilere hizmet veren Hedef Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu öğrencilerine ayrıca yatak, çarşaf, özel kilitli dolap, özel çalışma masası ve sandalye, 24 saat kesintisiz sıcak su, merkezi sistem ısınma, sını..

Sarı PaketÖzel Kilit Residence Kızİzmir / Bornova - Kız Öğrenci Yurdu

Tesis Özellikleri
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Akşam Yemeği
Özel Kilit Residence Kız Öğrenci Yurduİzmir'de Rezidans Konforunda Kız Öğrenci Yurdu! İzmir Yurtları arasında, İzmir Kız yurtları'nın başında gelen Kilit Residence kız öğrenci Yurdu, 20 yıla yaklaşan, öğrenci yurdu işletmesi tecrübesine sahip emekli öğretmenler Şakir ve Meryem Kilit çifti tarafından 2012 yılında işletmeye alınan Özel Kilit Residence Yüksek Öğrenim Kız Yurdu, 5 yıldızlı otel konforunda, aile şefkatini esirgemeyen sevgi ve anlayış sunmaktadır. Herhangi bi..

Akademi Stüdyo Evleri

Akademi Stüdyo Evleri

Çiğli Harmandalı'nda Katip Çelebi Üniversitesi ve Kyk Çiğli Erkek &oum..

Yükseliş Kız Öğrenci Yurdu

Yükseliş Kız Öğrenci Yurdu

İzmir de kız ve erkek yurdu olanaklarını bir adım ileri taşıyan Yükseliş Öğrenci Residence..

Bunlarada Göz Atın


İzmir Hakkında

İzmir Yurtları

Ege’nin incisi İzmir, İstanbul’dan sonra öğrencilerin okumak için en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Sahil şeridi, yeşil alanlarının bolluğu, genç nüfusun fazla olması, sıcak iklimi, tarihe sahip çıkışı ve seçkin üniversiteleriyle İzmir, yaşanacak şehirler arasında ilk sıralarda yer alır. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi gibi eğitim kalitesi oldukça yüksek devlet üniversitelerinin yanı sıra İzmir Ekonomi Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi gibi özel üniversitelerin yer aldığı şehirdeki konaklama için İzmir yurtları bulunmaktadır. İzmir’e üniversite okumak için Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler gelmektedir.
  

İzmir kız yurtları

İzmir kız yurtları şehrin pek çok bölgesine yayılmış olup, kız öğrenciler için hem ekonomik hem de rahat bir ortam sunarlar. Gerek halk otobüsleriyle gerekse minibüslerle ulaşımın rahatça sağlandığı İzmir öğrenci yurtlarının tamamında yemekhane, ütü odası, çamaşır yıkama merkezi, kablosuz internet, televizyon ve banyo gibi imkanlar sunulur. Kız öğrencilerin öğrenimlerini huzurlu bir şekilde tamamlayabilmeleri için geliştirilen yurtlarda üniversitelere yakınlıklarına ve bulundukları semte göre İzmir yurt fiyatları değişiklik göstermektedir.
 

İzmir erkek yurtları

İzmir’de yer alan çok sayıda üniversite, şehrin öğrenci nüfusunun fazla olmasını sağlar. Erkek öğrencilere, aynı kız öğrencilerde olduğu gibi aynı şartlarda yurt hizmeti verilir. Güvenlik önlemlerinin sıkı bir şekilde uygulandığı İzmir erkek yurtlarında barınmak isteyen erkek öğrenciler, aylık ücretlerini ödeyerek diledikleri hizmetlerden faydalanabilirler.

İzmir özel yurtları

İzmir özel yurtları, öğrenim hayatlarını devlet yurtlarında değil özel yurtlar da kalarak geçirmek isteyen öğrencilere yönelik oluşturulmuştur.  Daha iyi koşullar sunan özel yurtlarda hem kız öğrenciler hem de erkek öğrenciler için her türlü konforun sağlanması düşünülmüştür.  İzmir özel yurt fiyatlarıdevlet yurtları ile kıyaslandıklarında daha pahalıdırlar. İzmir’deki üniversitelerden herhangi birinin kazanan ve yurtta kalmak isteyen öğrenciler, öğrenim hayatları boyunca İzmir’in tüm olanaklarından faydalanabilirler. İklimin genelde sıcak olduğu şehirde, okulların açılmaya başladığı dönemde yaz havasını hissedebilirler. Şiddetli yağmurlar dışında hava koşullarının oldukça yumuşak olduğu şehirde İzmir yurtları öğrencilerine öğrenim hayatları süresince iyi bir hizmet vermeye çalışır. 15 dakikada bir kalkan Konak, Karşıyaka, Bostanlı ve Alsancak seferleri dışında, uzatılan metro hattıyla şehrin bir ucundan diğer ucuna kısa sürede ulaşabilme imkanı bulunur. Ege Üniversitesi’nin kampüsünün olduğu Bornova’ya öğrenciler otobüslerle ya da fakültenin hemen kenarından geçen metro hattıyla gidebilirler.