YurtBul

2017 Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Bu yıl üniversiteye başlayacak olan öğrenciler tercihlerde son viraja girdiler. LYS sonuçlarının belli olmasıyla beraber puanlarını öğrenen öğrenciler, okulların yüzdelik dilimleri, sıralamaları ve puanlarını da yayınlamasıyla beraber üniversite tercihi işlemlerine başladılar.

18 Temmuz 2017 tarihinde başlayan üniversite öğrenci yerleştirme tercihi işlemleri, 26 Temmuz 2017 günü gece saat 23.59’a kadar devam edecek. Geleceğini ve mesleğini belirlemek üzere tercihlerini yapacak olan öğrencilerimize başarılar dileriz.

2017 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2017 üniversite yerleştirme sonuçları, 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan üniversite tercihlerinin bitmesinin akabinde, 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Yerleştirme sonuçlarının belli olmasının akabinde, 11 Ağustos 2017 tarihinde ise üniversite kayıtları başlayacak.

DiğerHaberler

 • Devamını okuLise Son Sınıf Öğrencilerine İzin

  Milli Eğitim Bakanlığı, YGS'ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine müjdeli bir haber verdi. Bilindiği üzere, lise son sınıf öğrencileri 20 gün mazeretsiz, 25 gün mazeretli olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık haklarının 25 günlük olan kısmını, çeşitli sağlık raporlarıyla mazeret bildirerek kullanıyorlardı. Milli eğitim bakanlığı bu se..

 • Devamını okuYurt-Kur`dan 19 yeni yurt

  Üniversitelerin sayısının artmasıyla birlikte, öğrencilerin barınma ihtiyacının ortaya çıkmasyla YURT-KUR, 2011 yılında bu açığı kapatmak için kolları sıvadı. Yeni yapılan üniversiteler ile üniversitelerin sayısının artmasıyla ortaya çıkan yurt ihtiyacı, Yüksek Öğretim Kredi Yurtlar Kurumunu ( Yurt-Kur) harekete geçirdi.Yurt-KUR 2011 yılın..

 • Devamını okuTED'den 10 bin öğrenciye Tam eğitim bursu! Müjdesi

  Türk Eğitim Derneği'nin (TED) derslerinde başarılı ancak maddi olanakları yetersiz olan çocuklar için vereceği Tam Eğitim Bursu için yapacağı "Tam Eğitim Bursu Sınavı", 10 Nisan 2010'da yapılacak. Sınav başvuruları için son gün 5 Mart Cuma. TED, bursiyerlerin sayısını 10 bin öğrenciye çıkartmayı hedefliyor. Sınava girecek öğrenciler aranan..

 • Devamını okuKYK'dan Burs ve Kredi Başvurusu için Ek Süre

  KYK'ya burs ve kredi için başvuruda bulunan ancak gerekli belgeleri zamanında teslim etmeyen öğrenciler için 1 Mart 2010 tarihinden 26 Mart 2010 tarihine kadar ek süre tanındı. Kredi yurtlar kurumununda yapılan açıklamada, 2009-2010 öğretim yılında burs ve kredi için müracaat eden ancak taahhüt senetlerini zamanında tanzim ve tasdik ettire..

 • Devamını okuÜniversiteye Sınavsız Giriş

  Öğrenciler Nisan ayında yapılacak YGS(Yükseköğretime Geçiş Sınavı)'ye hazırlanırken, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) sessiz sedasız bir şekilde yeni bir yasayı yürürlüğe koydu. Yeni yasaya göre, KKTC dışında yurt dışında herhangi bir 4 yıllık Lise'de öğrenimini tamamlayan öğrenci, Türkiye'de ODTÜ ve Boğaziçi gibi üniversiteler de dahil o..