YurtBul

2018 Üniversite Sınavı Bu Hafta!

2018 Üniversite Sınavı (YKS) 

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan YKS ve TYT sınavlarının ilki olan YKS'de sona gelindi.

Yeni sistemde ve yeni adıyla ilk defa 2018 yılında gerçekleştirilecek olan yeni nesil üniversite sınavı YKS, 2018 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin erkene alınmasından dolayı ertelenmişti. Ertelenen YKS, bu hafta sonu (30 Haziran - 1 Temmuz) tarihlerinde gerçekleştirilecek.

3 farklı oturumda gerçekleştirilecek olan sınavda yarışacak olan öğrenciler, ÖSYM'nin aday işlemleri sistemlerine TC Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak sınav yerlerini öğrenebilir ve sınav giriş belgelerini çıktı alabilirler.

PEKİ YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrencilerin kafasını kurcalayan bir diğer soru ise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı. Sınava girdikten sonra tatlı bir telaş ve heyecan ile sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyecek olan öğrenciler, sınav sonuçlarını 31 Temmuz 2018 tarihinde öğrenebilecekler.

DiğerHaberler

 • Devamını okuLise Son Sınıf Öğrencilerine İzin

  Milli Eğitim Bakanlığı, YGS'ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine müjdeli bir haber verdi. Bilindiği üzere, lise son sınıf öğrencileri 20 gün mazeretsiz, 25 gün mazeretli olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık haklarının 25 günlük olan kısmını, çeşitli sağlık raporlarıyla mazeret bildirerek kullanıyorlardı. Milli eğitim bakanlığı bu se..

 • Devamını okuYurt-Kur`dan 19 yeni yurt

  Üniversitelerin sayısının artmasıyla birlikte, öğrencilerin barınma ihtiyacının ortaya çıkmasyla YURT-KUR, 2011 yılında bu açığı kapatmak için kolları sıvadı. Yeni yapılan üniversiteler ile üniversitelerin sayısının artmasıyla ortaya çıkan yurt ihtiyacı, Yüksek Öğretim Kredi Yurtlar Kurumunu ( Yurt-Kur) harekete geçirdi.Yurt-KUR 2011 yılın..

 • Devamını okuTED'den 10 bin öğrenciye Tam eğitim bursu! Müjdesi

  Türk Eğitim Derneği'nin (TED) derslerinde başarılı ancak maddi olanakları yetersiz olan çocuklar için vereceği Tam Eğitim Bursu için yapacağı "Tam Eğitim Bursu Sınavı", 10 Nisan 2010'da yapılacak. Sınav başvuruları için son gün 5 Mart Cuma. TED, bursiyerlerin sayısını 10 bin öğrenciye çıkartmayı hedefliyor. Sınava girecek öğrenciler aranan..

 • Devamını okuKYK'dan Burs ve Kredi Başvurusu için Ek Süre

  KYK'ya burs ve kredi için başvuruda bulunan ancak gerekli belgeleri zamanında teslim etmeyen öğrenciler için 1 Mart 2010 tarihinden 26 Mart 2010 tarihine kadar ek süre tanındı. Kredi yurtlar kurumununda yapılan açıklamada, 2009-2010 öğretim yılında burs ve kredi için müracaat eden ancak taahhüt senetlerini zamanında tanzim ve tasdik ettire..

 • Devamını okuÜniversiteye Sınavsız Giriş

  Öğrenciler Nisan ayında yapılacak YGS(Yükseköğretime Geçiş Sınavı)'ye hazırlanırken, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) sessiz sedasız bir şekilde yeni bir yasayı yürürlüğe koydu. Yeni yasaya göre, KKTC dışında yurt dışında herhangi bir 4 yıllık Lise'de öğrenimini tamamlayan öğrenci, Türkiye'de ODTÜ ve Boğaziçi gibi üniversiteler de dahil o..