Tüm dünyada eğitim öğretim faaliyetleri korona virüs sebebiyle 2020 yılında uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirildi. Ülkemizde 2020 Mart ayı başında görülen ilk korona virüs vakasıyla birlikte tüm kamu hizmetlerinde olduğu gibi eğitim öğretim alanında da uzaktan yapılması kararı çıktı. Korona virüs salgınının birinci yılını atlatarak normalleşme adımlarının atılacağının duyurulması üzerine öğrenci ve velilerin merak ettiği 2021 eğitim öğretim ne zaman başlayacak sorularının cevabı da netleşmeye başladı.

2021 Eğitim Öğretime Başlangıç Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa vermiş olduğu 2021 eğitim öğretim takvimine göre köy okullarının 15 Şubat 2021 pazartesi günü yüz yüze eğitime başlamaları kararlaştırılmıştır. Köy kapsamı dışında kalan okulların ise 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime başlaması planlanmıştır.

Bununla birlikte üniversitelerin Sağlık Bakanlığından almış olduğu görüş doğrultusunda 2021 eğitim öğretim kriterlerini belirleyerek teorik derslerin uzaktan devem etmesine ancak uygulamalı derslerin yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir. 2021 eğitim öğretim takvimlerinin belirlenmesiyle birlikte öğrenci ve velileri ilgilendiren diğer bir sorun gündeme gelmiştir. Bu sorun ailelerinden uzakta eğitim öğretimlerine devam etmekte olan öğrencilerin yurt arayışlarıdır.

Öğrenci Yurdu Nasıl Bulunur?

Eğitim ve öğretimin yüz yüze başlamasıyla birlikte birçok öğrencinin yurt arama telaşı da başlamıştır.

Öğrenci yurdu ararken dikkat etmesi gereken hususlardan bazıları ise şöyledir;

  • Öğrenci yurdunun okula yakın olması,
  • Öğrenci yurdunda hijyen kurallarına verilen önem,
  • Güvenlik,
  • Dinlenme, spor ve ders çalışma alanlarının bulunması,
  • Sağlıklı bir havalandırma ve ısıtma sistemine sahip olması,

Veliler tüm bu ve benzer kriterlerin yanında uygun fiyatlı bir öğrenci yurdu olmasına da dikkat etmektedir. Veli ve öğrencilerin kendilerine en uygun öğrenci yurdunu bulmalarında ozelyurtara.com kapsamlı bir arama yapma olanağı sunuyor. Devlet yurtlarının yetersiz kalması ve verilen hizmetin kalitesinin düşmesi özel yurtlara olan ilgiyi artırmıştır. Bu sebeple çocuklarının en iyi şekilde eğitim öğretim almasını isteyen veliler için çocuklarının kaliteli bir ortamda kalması başarılarına önemli bir katkı sağlayacağının farkına varmışlardır. Özel yurt bulmak için en doğru ve güvenli yolu ise ozelyurtara.com sağlıyor.