YurtBul

Öğrenci Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

2017 yılı LYS sonuçları açıklandı, öğrenciler de üniversite tercihi ve haliyle konaklama tercihi yapma telaşı başladı.


LYS'de beklediği ve istediği sonucu alan öğrenciler, tercihlerini yapmak üzere araştırmalara başladılar. Tercih yapacakları illere göre üniversiteleri incelemeye başlayan öğrenciler, İstanbul Yurtları, Ankara yurtları, İzmir yurtları gibi arama sorguları ile özel öğrenci yurtları hakkında da bilgi toplamaya başladılar. Biz de ozelyurtara.com olarak öğrencilere yurt tercihi yaparken yardımcı olmak amacıyla kısa bir makale kaleme aldık..


Özel Öğrenci Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Üniversitelere Yakınlık


Özel öğrenci yurdu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tercih yapacağınız üniversiteye yakınlığı veya toplu taşıma ile kolay ulaşabilir olmasıdır. Zaman zaman özel yurdun diğerlerinden bir miktar pahalı olması, ulaşıma harcayacağınız maliyette göz önünde bulundurulduğunda makul bir hal alabilmektedir.

Sunulan Hizmetler


Aradığınız özel kız veya erkek öğrenci yurdunun sunacağı hizmetler, sizin tercihinizde en önemli unsurlardan birisi olmalıdır. Öğrenci yurdunun  1 oda da kalan öğrenci sayısı, internet, etüt, sıcak su, ısınma ve yeme içme imkanları sizin okulunuzda başarılı olmanız için önemlidir.

Özel Yurt Fiyatları ve Maliyetleri


Özel öğrenci yurdu fiyatlarını kıyaslamak ve buna göre bir tercih yapmak mantıklı gibi gözükse de, ulaşım, yeme-içme, sosyal aktivite gibi dışarıdan ekstra satın alacağınız ihtiyaçlarınız, pahalı gibi gözüken özel öğrenci yurtlarının seçiminin mantıklı bir hale gelebilmesine sebep olmaktadır.  Ucuz özel yurt olarak tercih edilen bir öğrenci yurdu, işin bütününe bakıldığında daha masraflı bir hal alabilmektedir.

Özel Yurdu Gidip Görmek Gerekir mi?


Özel öğrenci yurduna kayıt olmadan önce muhakkak gidip görmenizi ve yurt yetkilileri ile yüz yüze tanışmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde tüm yurtları birebir gezemeyeceğiniz için, internet sitemizden özel yurtları incelemenizi özellikle sanal tur'u olan yurtları 360 derece sanal gezinti ile gezerek kararınızı kolaylaştırmanızı tavsiye ederiz.DiğerHaberler

 • Devamını okuLise Son Sınıf Öğrencilerine İzin

  Milli Eğitim Bakanlığı, YGS'ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine müjdeli bir haber verdi. Bilindiği üzere, lise son sınıf öğrencileri 20 gün mazeretsiz, 25 gün mazeretli olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık haklarının 25 günlük olan kısmını, çeşitli sağlık raporlarıyla mazeret bildirerek kullanıyorlardı. Milli eğitim bakanlığı bu se..

 • Devamını okuYurt-Kur`dan 19 yeni yurt

  Üniversitelerin sayısının artmasıyla birlikte, öğrencilerin barınma ihtiyacının ortaya çıkmasyla YURT-KUR, 2011 yılında bu açığı kapatmak için kolları sıvadı. Yeni yapılan üniversiteler ile üniversitelerin sayısının artmasıyla ortaya çıkan yurt ihtiyacı, Yüksek Öğretim Kredi Yurtlar Kurumunu ( Yurt-Kur) harekete geçirdi.Yurt-KUR 2011 yılın..

 • Devamını okuTED'den 10 bin öğrenciye Tam eğitim bursu! Müjdesi

  Türk Eğitim Derneği'nin (TED) derslerinde başarılı ancak maddi olanakları yetersiz olan çocuklar için vereceği Tam Eğitim Bursu için yapacağı "Tam Eğitim Bursu Sınavı", 10 Nisan 2010'da yapılacak. Sınav başvuruları için son gün 5 Mart Cuma. TED, bursiyerlerin sayısını 10 bin öğrenciye çıkartmayı hedefliyor. Sınava girecek öğrenciler aranan..

 • Devamını okuKYK'dan Burs ve Kredi Başvurusu için Ek Süre

  KYK'ya burs ve kredi için başvuruda bulunan ancak gerekli belgeleri zamanında teslim etmeyen öğrenciler için 1 Mart 2010 tarihinden 26 Mart 2010 tarihine kadar ek süre tanındı. Kredi yurtlar kurumununda yapılan açıklamada, 2009-2010 öğretim yılında burs ve kredi için müracaat eden ancak taahhüt senetlerini zamanında tanzim ve tasdik ettire..

 • Devamını okuÜniversiteye Sınavsız Giriş

  Öğrenciler Nisan ayında yapılacak YGS(Yükseköğretime Geçiş Sınavı)'ye hazırlanırken, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) sessiz sedasız bir şekilde yeni bir yasayı yürürlüğe koydu. Yeni yasaya göre, KKTC dışında yurt dışında herhangi bir 4 yıllık Lise'de öğrenimini tamamlayan öğrenci, Türkiye'de ODTÜ ve Boğaziçi gibi üniversiteler de dahil o..