YurtBul

YKS Maratonu Sona Erdi!

YKS SONA ERDİ!

Türkiye'de yeni ismi ve sistemiyle ilk kez uygulanan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Cumartesi ve Pazar günleri uygulanan oturumlarının ardından sona erdi. Büyük bir heyecan ve sınav stresi yaşanan öğrencilerin bir kısmı sınavın kolay olduğunu ve genel kültür de içerdiğini iletirken bir kısmı ise çok zor olduğunu ve soruları anlamakta bile zorlandıklarını söylediler.

7binden fazla okulda, 2 milyon 381 bin öğrencinin katılım sağladığı YKS oturumlarının en sonuncusu Pazar günü Yabancı Dil Testi olarak 15:45'te yapıldı. 15.30 itibariyle bina girişleri tamamlandı ve daha geç gelen öğrenciler sınava alınmadı.


Sonuçlar Ne Zaman?

Sınav stresini atlatan öğrencilerin aklında ise yeni bir soru var. Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

ÖSYM tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, YKS sınavının sonuçları 31 Temmuz 2018 günü açıklanacak. Açıklanacak sonuçlara binaen öğrenciler aldıkları puan neticesinde üniversite tercihlerini yapacaklar ve yerleştirme sonuçlarını beklemey başlayacaklar. Bu süreçte Ozelyurtara.com olarak yerleştirme sonuçları belli olan öğrencilerimizin yurt bulma noktasında 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da yanında olmaya devam edeceğiz.

DiğerHaberler

 • Devamını okuLise Son Sınıf Öğrencilerine İzin

  Milli Eğitim Bakanlığı, YGS'ye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine müjdeli bir haber verdi. Bilindiği üzere, lise son sınıf öğrencileri 20 gün mazeretsiz, 25 gün mazeretli olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık haklarının 25 günlük olan kısmını, çeşitli sağlık raporlarıyla mazeret bildirerek kullanıyorlardı. Milli eğitim bakanlığı bu se..

 • Devamını okuYurt-Kur`dan 19 yeni yurt

  Üniversitelerin sayısının artmasıyla birlikte, öğrencilerin barınma ihtiyacının ortaya çıkmasyla YURT-KUR, 2011 yılında bu açığı kapatmak için kolları sıvadı. Yeni yapılan üniversiteler ile üniversitelerin sayısının artmasıyla ortaya çıkan yurt ihtiyacı, Yüksek Öğretim Kredi Yurtlar Kurumunu ( Yurt-Kur) harekete geçirdi.Yurt-KUR 2011 yılın..

 • Devamını okuTED'den 10 bin öğrenciye Tam eğitim bursu! Müjdesi

  Türk Eğitim Derneği'nin (TED) derslerinde başarılı ancak maddi olanakları yetersiz olan çocuklar için vereceği Tam Eğitim Bursu için yapacağı "Tam Eğitim Bursu Sınavı", 10 Nisan 2010'da yapılacak. Sınav başvuruları için son gün 5 Mart Cuma. TED, bursiyerlerin sayısını 10 bin öğrenciye çıkartmayı hedefliyor. Sınava girecek öğrenciler aranan..

 • Devamını okuKYK'dan Burs ve Kredi Başvurusu için Ek Süre

  KYK'ya burs ve kredi için başvuruda bulunan ancak gerekli belgeleri zamanında teslim etmeyen öğrenciler için 1 Mart 2010 tarihinden 26 Mart 2010 tarihine kadar ek süre tanındı. Kredi yurtlar kurumununda yapılan açıklamada, 2009-2010 öğretim yılında burs ve kredi için müracaat eden ancak taahhüt senetlerini zamanında tanzim ve tasdik ettire..

 • Devamını okuÜniversiteye Sınavsız Giriş

  Öğrenciler Nisan ayında yapılacak YGS(Yükseköğretime Geçiş Sınavı)'ye hazırlanırken, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) sessiz sedasız bir şekilde yeni bir yasayı yürürlüğe koydu. Yeni yasaya göre, KKTC dışında yurt dışında herhangi bir 4 yıllık Lise'de öğrenimini tamamlayan öğrenci, Türkiye'de ODTÜ ve Boğaziçi gibi üniversiteler de dahil o..