Neden Özel Yurt?

Üniversiteyi kazandınız ancak ev tutmak ile yurtta kalmak arasında tereddüt yaşıyorsanız, tecrübelerimizden ve bilgilerimizden yararlanabilirsiniz.İşte sizler için derlediğimiz Ev ve Özel Yurt karşılaştırmamız..Karar vermeden önce muhakkak okuyunuz!

Özel Yurtların Avantajları – Evin Dezavantajları

Tek kişi veya birkaç arkadaşıyla birlikte ev tutan öğrencilerin bu konuda yaşadıkları sorunlar saymakla bitmez. Her ay ödenmesi gereken, elektrik, su, doğalgaz, telefon, temizlik, yemek, internet bağlantısı ve kira gibi giderler hesap edildiğinde karşımıza hayli kabarık bir fatura çıkmaktadır. Oysa yurt tercihlerinde, tüm bu giderler yurdun hizmetleri arasında zaten bulunmaktadır. Okumaya giden çocuklarının ders çalışmaya ayıracağı vakti fatura peşinde koşmakla geçirmesi ve kendilerinin her ay sabit bir ücret ödemek yerine düzensiz ve kabarık faturalarla uğraşması fikrinin hiç bir anne babaya mantıklı geleceğini düşünmüyoruz.

Öğrencilerin Güvenliği

Hiç tanımadığı bir şehirde çocuklarının emin ellerde olduğunu bilmek kuşku yok ki tüm ailelerin en çok isteyeceği şeydir. Özel yurtlar ve Pansiyonlar bu konuda ki çözümleriyle, öğrencilerin güvenliğini temin ederek, ailelerinin geceleri rahat uyku uyumalarını sağlarlar. Güvenlik kamera sistemleri ve güvenlikten sorumlu personelleri sayesinde yurtlar ve pansiyonlar çocuklarımızın can ve mal güvenliklerini koruma altına almaktadırlar.

Rahatlık


Eve çıkan öğrenciler tüm işleri kendileri yapmak durumundadır. Ders çalışmak için harcanması gereken zamanlar, temizlik, yemek, bulaşık gibi mecburiyetlerle geçer.Aksi durumda ise hijyenden uzak bir ortamda yaşamak zorunda kalırlar. Oysa yurtlarda , pansiyonlarda bunların hepsini yapmakla görevli personele sahiptir. Özellikle sınav dönemlerinde öğrencilerimizin en büyük ihtiyaçlarının, ders çalışmak olduğunu düşünürsek, derse konsantre olmalarını sağlayan dış etkenlerden en az derece de etkilenmeleri ancak özel öğrenci yurtları tercih etmeleriyle mümkündür.


Yurtların Sorumluluğu


Özel kız veya erkek öğrenci yurtlarında , öğrencilerin sorumluluğu yurtlar'a ait olduğu için herhangi bir sağlık probleminde öğrencilerinle gönülden ilgilenecektir. Özel yurtlar bölgede bulunan tüm polis, ambulans, acil servis ve özel hastane gibi birimlerle anında iletişime geçerek, öğrencilerin can güvenliğini görünmez kazalara ve akla gelebilecek her türlü soruna karşı anında önlem alabilirler.Evinden uzaktaki bir öğrencinin aynı hizmeti başka türlü görmesi takdir edersiniz ki çok zordur.