Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Adıyaman Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonları

Adıyaman kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

ADIYAMAN HAKKINDA BİLGİ

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batı kıyısında yer almaktadır. Çevresinde Atatürk Baraj Gölü, Şanlıurfa, Kahta, Sincik, Çelikhan, Tut ve Besni ilçeleri yer almaktadır. İl Şanlıurfa, Gaziantep, Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin illerinin de içinde yer aldığı GAP Projesine dahil edilmiş ve Proje uygulamasından sonra su altında kalan kent bölgerinde arkeolojik  kazı çalışmaları gerçekleştirilmiş. Coğrafi konumu nedeni ile bir dönem çok gözde olan il tarihi boyunca eşi az bulunan medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Bizans döneminde “Perres” ve “Pordonnium” olarak anılan Adıyaman, Süryaniler döenminde ise  “Klevdiye” olarak isimlendirilmiştir. Bölge 757 yıllında Araplar tarafından ele geçirilmiş ve ismi “Hısn-ı Mansur” olarak değiştirilmiştir. Şehir Adıyaman ismini alana kadar bütün kaynaklarda bu isimin adı altında anılmıştır.

Cumhuriyetin kuruluşundan sonra 1954 yılına kadar eski idari yapısı korunarak Malatya'ya bağlı kaza konumunda olan Adıyaman 1 Aralık 1954 tarihinde Malatya'dan ayrılarak il haline getirilmiştir.

Sosyal ve Kültürel etkinliklere bakıldığında 1970li yıllarda merkez ilçede kapalı ve açık olarak 15 sinema salonu bulunurken 2007 yılı tespitlerine göre merkez ilçede kayıtlı veya işlev gören sinema salonu bulunmamaktadır. Turizm Bakanlığı veya valilik tarafından düzenlenen festivallerin çoğunluğu Kahta, Besni ve Tut ilçelerince organize edilmektedir.

Ayrıca ilde 2006 yılında açılışı yapılan Adıyaman Üniversitesi bulunmaktadır.

Bana En Uygun Adıyaman Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Adıyaman kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Adıyaman kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Adıyaman Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Adıyaman erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Adıyaman erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Adıyaman Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Adıyaman yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat