Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Ağrı Kız Öğrenci Apartları

Ağrı kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

AĞRI HAKKINDA BİLGİ

Ağrı ilinin çevresinde Kars, Iğdır, Erzurum, Muş, Bitlis, Van ve İran yeralmaktadır.Ağrı’ da bulunan toprağın genelini dalgalı, yüksek dağlık arazi meydana getirmektedir. Ağrı ilinin dağları sıra dağlar şeklindedir.Ağrıda bitki örtüsü olarak zengin otsu bitki türleri egemendir. Karasal iklime hakim olan Ağrı’da kışlar soğuk ve sert yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir.

1655 metre yüksekliğindeki Ağrı Dağına sahip olan, Türkiye’ye en yüksek noktadan bakabileceğiniz ve doğuya açılan kapı olan Ağrı, tarih boyunca çok sayıda kavim ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ağrı ili, yazın dağcılık ve doğa yürüyüşüne, kış mevsiminde kayak sporuna elverişli parkurlara sahip efsanevi dağı ile doğunun turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Ağrı ilinin tarihinin Paleolitik Çağ’da başladığı düşünülmektedir. Tarihte daha geç dönemlerde bu bölge ile Mezopotamya arasında kültürel ilişkiler olduğunun bir göstergesi olarak bulunan Tunç Çağı araç gereçleri örnek verilebilir. Ağrı ve çevresine yerleşen en eski toplumlardan birisi Hurrilerdir. M.Ö. 14. yüzyılda Hititlerin Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki etkinliklerini yitirmeleriyle ortaya çıkan Hurrilerden sonra yöre Urartu, Pers, Makedon, Roma ve Bizans hâkimiyetine girmiş, M.S. 7. yy. ortalarında da Arapların eline geçen ve stratejik konumu nedeniyle istilalara uğrayan Ağrı’yı 11. yüzyılda Selçuklular egemenlikleri altına almışlardır. Selçukluların aralıklarla süren egemenlikleri Moğol akınlarıyla son bulmuş, daha sonrada İlhanlılar, Celayirliler, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. I. Dünya Savaşı’nda Ruslar tarafından işgal edilen bölge, 1921 yılında yapılan Kars Antlaşması ile Türkiye’yenin sınırlarına dahil edilmiş ve egemenliğine girmiştir.

Ağrı yöresinde hayvancılığın büyük bir geçim kaynağı olması nedeniyle hayvan ürünleri büyük miktarda kullanılmaktadır. Ağrı zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Saç kavurma en meşhur yemeğidir. Gosteberg buğulama, Abdigör köftesi, Hengel, haşıl, erişte, kuymak, kete, bişi, erdek, hasude, bulgur pilavı, yalancı köfte, ekmek aşı,lalanga, ayran aşı, halise,çiriş ketesi, murtuğa ve ağızyakan ve deveci çorbası yöreye özgü yemekler arasında yer almaktadır.

Ağrı’da küçükbaş hayvancılığın fazla yapılması nedeniyle halıcılık en önemli el sanatıları arasında yer almaktadr.Bunun yanında kilim, kazak, keçe ve çorap gibi el sanatları da bulunmaktadır.

Bana En Uygun Ağrı Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Ağrı kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Ağrı kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Ağrı Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Ağrı erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Ağrı erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Ağrı Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Ağrı yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat