Aksaray Öğrenci Yurtları

Aksaray Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 2 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Aksaray Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Aksaray Hakkında

Aksaray Yurtları

Ankara’ya 3 saat, Konya’ya 1,5 saat ve Kayseri’ye 2 saatlik mesafede bulunan Aksaray’daki tek üniversite 2006 yılında kurulan Aksaray Üniversitesi’dir. Üniversite, verimsiz topraklar üzerine kurulmuş olup, bir kampüsü de Kayseri yolundadır. Kayseri yolundaki kampüs yeşil alan bakımından çok daha zengindir.  Aksaray Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler hangi bölümde okuduklarına bağlı olarak bu kampüslere yakın Aksaray yurtları içinden bir yurda yerleşebilirler.
  

Aksaray kız yurtları

Aksaray kız yurtları öğrencilerine 24 saat sıcak su, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, kantin, kablosuz internet ve çamaşır gibi hizmetlerini uygun yurt fiyatlarına sağlar. Tüm bu ücretler yurt ücretlerine dahil olduğu Aksaray öğrenci yurtları kız öğrenciler evlerinin rahatlığını aramadan öğrencilik hayatlarını sürdürebilirler. Güvenliğe çok fazla önem veren şehrin giriş ve çıkışlar sıkı denetim altındadır. Yurtta konaklamayan kişilerin girmesine izin verilmediği gibi belli saatlerden sonra, öğrencilerin yurda girişleri ailelerine bildirilmektedir. Aksaray yurt fiyatları hangi semtte oldukların ve hizmetlerine hangi hizmetlerin dahil olduğuna göre değişebiliyor.
  

Aksaray erkek yurtları

Ev kiraları, diğer Anadolu kentlerinde olduğu gibi Aksaray’da yüksektir. Öğrenciler birkaç arkadaşıyla birleşerek ev tutabildikleri gibi eğer yemek yapmak, fatura takip etmek gibi problem ile uğraşmak istemiyorsanız Aksaray erkek yurtları arasından birini tercih edebilir aylık uygun fiyatlar ödeyerek kalabilirsiniz. Her yurtta olduğu gibi erkek yurtlarında da standart hizmetler verilmektedir. Kampüsün çevresine yerleştirilmiş özel yurtlar arasında kalan öğrenciler ulaşım bedeli ödemeden okullarına gidip gelebilmektedirler.
  

Aksaray özel yurtları

Aksaray özel yurtları öğrencilere kyk yurtlarından daha iyi olanaklar sağlamaktadır. Oda sayıları, etüt hizmetleri ve yemekhanedeki çeşitlilik bakımından öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Aksaray özel öğrenci yurtları fiyatları değişmektedir. Yaşamın oldukça ucuz olduğu Aksaray’da öğrenciler için pek çok fırsat bulunur. Aksaray öğrenci yurtları arasınad bir yurt seçerek konaklayan öğrenciler, vakit buldukça çevredeki mekanlara giderek stres atabilmektedirler. Küçük bir şehir olmasına karşın, her geçen gün gelişmesi, kentteki olanakları artırmış ve öğrenciler için şehri daha çekici hale getirmiştir. Aksaray Üniversitesi, geliştirdiği akademik kadrosuyla öğrencilerinin iyi bir kariyer yapmalarını sağlıyor. Büyük şehirlerdeki üniversitelere puanı yetmeyen başarılı öğrenciler, Aksaray’da  özel veya devlet yurtlarında kalarak öğrenim hayatlarını tamamlayabilirler. Şehrin çarşısı her bütçeye uygundur. Öğrenciler rahatça alışveriş yapabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Sıcak insanına karşın soğuk iklimi, ılıman bölgelerden gelen öğrenciler için zor koşullar yaratır.