Ardahan Öğrenci Yurtları

Ardahan Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Ardahan Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Ardahan Hakkında

ARDAHAN HAKKINDA
Ardahan tarihinde en eski yerleşim hükümü kuran Hurrilerdir. Daha sonra Hititler, Asurlular, Babiller, Persler,Bizans ve daha sonrasında Türk hakimiyetine girmiştir.Cumhuriyetin ilk yıllarında il iken, 1926'da Kars iline bağlı bir ilçe durumuna getirildi. 1992 senesinde tekrar il oldu.Türkiye'nin Doğu anadolu bölgesinde yer almaktadır. Ardahan, sınırları içerisindeki Damal Dağları’nda beliren Atatürk silüeti ile ünlü bir yerdir. Temmuz ayının 15’ine kadar saat 18’den itibaren Karadağ sırtlarında Atatürk’ün bu silueti net olarak yaklaşık 20 dakika izlenmektedir.
Ardahan ilçeleri; Ardahan (merkez), Çıldır, Damal, Göle, Hanak, Posof.
YEME-İÇME
Elma dolması, evelik aşı, pişi, bozbaş, kuymak, ekmek aşı ve helvası en ünlü yemekleridir.
GÖRÜLECEK YERLER
Akçakale Ada Şehri Kalıntıları,Çıldır / Taşköprü Kitabeleri,Övündü Mağaraları,Ardahan Merkez Mevlit Efendi Camii,Posof Merkez Camii,Ortakent (Büyük Nakala) Mağaraları,Çıldır Gölü ve kaleleri vardır.
BARINMA VE ÖĞRENCİ HAYATI
Burada Barınma konusunda Ardahan özel öğrenci yurtları da mevcuttur. Özel Yurtlar bakımından Ardahan Özel Yurtları 'nı sitemizden inceleyebilir ve şehre gitmeden Ardahan Yurtları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Ardahan özel kız yurtları ve Ardahan özel erkek yurtları gibi ayrı ayrı seçenekler belirleyerek aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.