Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Artvin Erkek Öğrenci Pansiyonları

Artvin kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Çoruh nehri ile ikiye bölünen Artvin, uzun vadileri, yüksek sıra dağları, ormanları, krater gölleri, karagülleri, yeşil yaylaları, tarihi kiliseleri, kale ve kemer köprüleri, geleneksel mimarisi ile birlikte otantik bir turizm şehridir. Kaçkar ve karçal dağlarında yapılan doğa yürüyüşleri ve dağ tırmanışları, Çoruh Nehri ve Barhal çayında yapılmakta olan rafting, katamaran ve kano gibi su sporları Artvin’i tam anlamıyla turizm cenneti haline getirmektedir.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin’in çevresinde Ardahan, Erzurum, Rize,  Gürcistan ve Karadeniz bulunmaktadır. %95 ‘inin ormanlar ile kaplı olduğu Artvin’de “karagöl” denilen küçük göllere sıkça rastlanmaktadır.

İl ve çevresinde rakım farklılığından kaynaklanan ılıman, sert ve Doğu Karadeniz iklimi özellikleri görülmektedir.

Artvin’de yerleşik hayata geçişin tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte M.Ö 2000 yıllarında Hurrilerin küçük beylikler halinde şehre yerleştiği bilinmektedir. Kentte 2 yy süren Mitanni egemenliğinin sonunda Hitit İmparatorluğunun yönetimine giren Artvin, daha sonralarda Kimmerler, İskitler, Bizans himayesinde olan Bagratlı Krallığı, Selçuklu ,Saltuk, Moğol, Timur ve Safevine ev sahipliği yapmıştır. Artvinde Osmanlı egemenliği Yavuz Sultan Selim dönemi ile başlamıştır.

1877-1878 savaşı sonrasında, 3 Mart 1878’de imzalanan Ayastefanos Antlaşması gereği Artvin, Ardanuç, Borçka, Şavşat ve Hopa’nın Kemalpaşa bucağı savaş tazminatı olarak Ruslara teslim edilmiştir. 3 Mart 1918’de imzalanan Brest-Litovsk Antlaşması ile Ruslar Artvin topraklarından çekilmişler ve kent, Mondros Ateşkes Müzakeresi ile İngilizlerin eline geçmiştir. Ardından, 7 Mart 1921 tarihine kadar Gürcistan sınırları içerisinde kalan Artvin, 43 yıllık bir aradan sonra, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin girişimleri sonucu 23 Şubat 1921’de tekrardan Türkiye sınırlarına katılmıştır. 16 Mart 1921’de imzalanan Moskova Antlaşması ile bu durum kesinlik kazanmış,7 Temmuz 1921’de sancak olarak kurulan Artvin, 24 Nisan 1924’te il haline getirilmiştir.

Yöresel yemek çeşitleri bakımından hayli zengin bir menüsü olan Artvin’inin en ünlü tatları arasında kumak, yörede yetişen sebze ve kır otlarından yapılan yemek türleri, hinkel, cergebas, bişi, katmer, erişte, lokum, harfana,gendirme ,keşkek ,püşürük, çılbır,hasuta, kaysefe, zurbiyet ve ballı lokum yer almaktadır.

Ayrıca Ağaç oyma ve filiz, dal kabuğundan örülen eşyalar, toprak çanak, çömlek, bakır mamulleri ve kilim yöreden alınabilecek hediyelik eşyalardandır.

Bana En Uygun Artvin Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Artvin kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Artvin kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Artvin Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Artvin erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Artvin erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Artvin Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Artvin yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat