Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Bitlis Kız Öğrenci Pansiyonları

Bitlis kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis’in çevresinde Siirt, Muş, Ağrı ve Van Gölü yer almaktadır. Bitlis sınırları içerisinde yer alan çoğu sarp ve yüksek dağlardan meydana gelmiştir. En önemli yer şekilleri arasında Nemrut ve Süphan dağları bulunmaktadır.

Karasal iklimin özelliklerini yansıtan Bitlis, Akdeniz iklimi arasında da geçiş göstermektedir. Bu nedenle kışlar soğuk yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Bölge ismini Mekadonya Kralı Büyük İskender’in şehirde yer alan kalenin yapımı sırasında kale yapımında görevli komutanlarından olan “Bedlis’ten” almıştır. Tarihi M.Ö 2000’ li yıllara dayanan Bitlis Urartu, Asur, Med, Pers, Mekadonya Krallığı, Roma ve Bizans İmpratorluklarına ev sahipliği yapmaktadır. 11.yy da başlayan Anadolu akımları üzerine kervanların uğrak yeri haline gelen ve bu zamanlarda Alparslan ve ordularını misafir eden Bitlis, Türklerin Anadolu’ya açılmasında büyük bir rol üstlenmiştir. 1514 yılında Osmalı İmparatorluğunun yönetimine giren Bitlis, 1929 yılında Muş’un  ilçesi olmuş ve 1936 yılında ise il haline getirilmiştir.

Bitlis’in yöresel tatları arasında büryan kebabı ve avşor yemeği mutlaka yemeniz gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Bitlis hediyelik eşyalar bakımından misafirlerine oldukça zengin seçenekler sunmaktadır. İlçelerde halen yapılmakta olan kök boyalı rengarenk kilimler, halılar, topraktan yapılan çanak-çömlekler, Ahlat İlçemizde yapılan her biri sanat eseri olan bastonlar satın alınabilir. Ayrıca Hizan fındığı, Adilcevaz cevizi , Mutki kara kovan balı ve küp peyniri hediyelik gıda ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Bana En Uygun Bitlis Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Bitlis kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Bitlis kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Bitlis Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Bitlis erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Bitlis erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Bitlis Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Bitlis yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat