Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Bolu Erkek Öğrenci Pansiyonları

Bolu kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Bolu ili Ankara ve İstanbul arasında iki ili birbirine bağlayan önemli bir konumda yer almaktadır. Bölgenin yarı alanından fazlası ormanlar ile kaplı olup yeryüzü şekillerini dağlar, platolar ve ovar oluşturmaktadır. Bolu dağları, Abant dağları, Sünnice dağları, Çele doruğu, Arkot ve Göl dağları en önemli yeryüzü şekilleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Köroğlu dağları olarak bilinen pasif volkanik dağlara ev sahipliği yapmaktadır.

Yöre, yağış yoğunluğu ve eğimlerin çokluğu nedeniyle irili ufaklı doğa ve baraj gölleri açısından zengin bir coğrafyaya sahiptir. Bölgede genellikle Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir.

Bulgulara dayanılarak Bolu’nun ilk sakinleri Bitinyalılar olarak belirlenmiştir. Tarihi boyunca Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmalılara ev sahipliği yapan Bolu’ya ilk Osmanlı akını Osman Gazi tarafından yapılmıştır. Tamamen fetedilmesi ise Orhan Gazi döneminin ilk yıllarında gerçekleşmiştir. Son olarak Milli Mücadele sonrası Bolu il haline getirilip bir yönetime kavuşturulmuştur.

Yörenin en bilindik tatları arasında fındık şekeri, çikolata, çam balı, kaymak, tereyağ, kabaklı gözleme, saray helvası ve Mengen Peyniri yer almaktadır.

Ayrıca Bolu’nun çam  kolonyası, ipek oyası, el dokuması torbaları, kilimleri, bakır ve deri eşyaları hediye alternatifleri arasında yer almaktadır.

Bana En Uygun Bolu Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Bolu kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Bolu kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Bolu Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Bolu erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Bolu erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Bolu Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Bolu yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat