Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Çorum Erkek Öğrenci Apartları

Çorum kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

1 yurt bulundu
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]

Karadeniz’in İç Anadolu’ya bağlantısını sağlayan Çorum, tarihi yönden önemli bir yere sahiptir.

7000 yıl öncesine ait kalıntıların yer aldığı Hititler tarafından kurulmuş olan Çorum ilk başkenti olan Hattuşa’ya sahiptir. Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve ülkemizde 9 değerden  birisi olan Hattuşa Anadolunun kalbinde yer almaktadır. Ayrıca Mısır Uygarlığı kadar köklü bir geçmişi olan Hititler ve Mısırlılar arasında yapılmış Kadeş Antlaşmasının yazıtları da Çorum ilinin Boğazköy beldesinde ortaya çıkmıştır.

Bunun yanında Hititlerin önemli dini merkezlerinden kabul edilen ve arkeolojide Arinna olarak tanınmış Alacahöyük Antik Kenti, 13 Kral Mezarını, Hatti Tunç Güneş Kursunu ve Sfenksli Kapılarını içinde bulunduran ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk kazı çalışmalarını başlattığı önemli ve mutlaka görülmesi gereken antik kentlerimiz arasında yer almaktadır.

Ayrıca Şapinuva Ören Yeri bölgede bulunan en büyük Hitit kenti ünvanına sahip günümüzdede devam eden kazı çalışmalarında birçok yazılı eserin bulunduğu antik kentler arasında yer almaktadır.

Bölgenin özel etkinlerinden olan ve her üç yılda bir düzenlenip altı yılda bir tekrarı  yapılan “Hitoloji Kongresi” 1990 yılından itibaren Türkçe dilinde yapılıp birçok bilim adamının bir araya gelmesini sağlayan bir etkinliktir. Hitit Uygarlığı’nın yanı sıra Selçuklu ve Osmanlı mimarisine ait cami, köprü ve kalelerle tarihi değerinin yer aldığı Çorum bütün doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir kenttir.

Çorum ilinden alınabilecek ürünlerin başında, şehrin sembollerinden olan , Çorum leblebisi, bakır ve ağaç oyma işleri, kilim, heybe, patik, çorap ve el işi eşyalar gelmektedir.

Ayrıca Çorum Osmancık’ta yetiştirilen pirinçler de, farklı lezzetleriyle mutlaka tadılması gereken ürünlerdendir. Leblebisi ile ünlü olan Çorum, yöresel yemekler bakımından oldukça zengindir.

Yöreye ait yemekler arasında Mayalı, Yanıç , Cızlak , Kömbe, Oğmaç, Hingal, Haşhaşlı Çörek, Borhani, Helise, Çullama, Madımak, Tirit , İskilip Dolması , Keşkek, Kara Çuval Helvası, Hedik, Teltel ve  Has Baklava yer almaktadır.

Bana En Uygun Çorum Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Çorum kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Çorum kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Çorum Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Çorum erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Çorum erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Çorum Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Çorum yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat