Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Elazığ Yurtları

Elazığ kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

4 yurt bulundu
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]

ELAZIĞ HAKKINDA BİLGİ

Doğu Anadolu’nun güneybatısında, Yukarı Fırat bölgesinde yer alan Elazığ’ nın çevresinde Bingöl, Tunceli, Malatya ve Diyarbakır illeri bulunmaktadır.

Elazığ ili Fırat Havzası’nın yakınında, yeryüzü şekillerini genellikle dağlardan ve ovalardan oluşmuş etrafı  Güney Torosların batı uzantıları, Keban ve Karakaya baraj gölleri ile çevrelenmiştir.

Bölgede diğer bölgelerden farklı kendine özgü bir iklim türü gözlenmektedir.İlin gerek coğrafi konumu, gerekse morfolojik özellikleri bu elverişli durumun ortaya çıkmasında en büyük etken olmuştur. İlde karasal iklim egemen olup, kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Ancak il çevresinde oluşturulan baraj gölleri, iklimde kısmen sapmalar göstermektedir.

Elazığ Harput Kalesi’nin bulunduğu tepenin ovalarına kurulmuştur. Bulgulara göre Harput’ un ilk sakinleri M.Ö 2200 yıllarında buraya yerleşen Hurrilerdir. Harput ve çevresi Malazgirt Savaşı’ından sonra 1085 yılında Türklerin eline geçmiş ve tarihi boyunca Çubukoğulları, Artukoğulları ve Akkoyunlulara ev sahipliği yapmıştır.

Elazığ-Harput mutfağı yörenin özelliklerine bağlı olarak çok büyük çeşitlilik ve zenginlik göstermektedir.İlin kendine has ve kendi ismiyle anılan pek çok yemeği bulunmaktadır. Bu yemekler ülkemizin bir çok yöresinde Elazığ yemeği olarak yapılmaktadır. Kellecoş, işgene, Harput köfte, taş ekmeği, peynir ekmek, fodula, gömme, ufalama, söğürtme, ışkın, pirpirim, hesüde, gaygana, pestilli yumurta, dolangel, kalbur hurması, dilber dudağı, Elazığ’a has yemek ve tatlılardan bir kaçı olarak sayılabilmektedir.

Bana En Uygun Elazığ Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Elazığ kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde 4 adet Elazığ kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Elazığ Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Elazığ erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde 0 adet Elazığ erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Elazığ Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Elazığ yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat