Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Erzincan Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonları

Erzincan kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Doğu Anadolu’da Fırat’ın üst kısmında yer alan Erzincan, Anadolu’nun en eski kültür merkezleri arasında yer almaktadır. Tarihi ipekyolu üzerinde yer alan kent, Hitit, Urartu, Med, Pers, Hellen ve Roma’nın yönetiminde kalmış, Malazgirt Zaferinden sonra Türklerin hakimiyetine geçmiştir.

Erzincan ili çoğunlukla dağlar ve platolar ile kaplıdır.Dağ sıraları arasındaki çukurlarda yer alan ovalar ve düzlükler boğazlarla birbirine bağlanmış,ovalar ile dağ sıraları arasına akarsular tarafından yol açılmış, dalgalı platolar yerleşmiştir.

Erzincan’da ve Tercan çevresinin genel bitki örtüsü steptir. Yüksek dağların üzerinde çalılıklara ve meşelikler gözlemlenmektedir. Erzincan’ın batısında yer alan ve özellikle Refahiye’den başlayıp Kemah, Kemaliye çevresine kadar çam korulukları, meşelikler ve çalılıklara geniş ölçüde rastlanmaktadır. İlin en büyük akarsuyu Karasu Irmağıdır.

Erzincan karasal iklim özelliğine sahiptir. Erzincan çevre illere göre daha uzun ve sıcak yaz mevsimi yaşamaktadır.

Yöre mutfağı yemek türleri bakımından zengin olup bunların çoğunluğunu hamur işleri oluşturmaktadır. Eşgili, kesme çorbası,yaprak sarma başlıca yemek türleridir. Ayrıca su böreği ve özellikle kete ve tatlılar çokça tüketilen hamur işleridir.

El bakırcılığı semaver, tepsi, biblo, duvar tabağı, şekerlik, vazo gibi anı ve süs eşyası, halı dokumacılığı Erzincan’dan alınabilecek özgün hediyelik eşyalardandır.

Bana En Uygun Erzincan Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Erzincan kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Erzincan kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Erzincan Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Erzincan erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Erzincan erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Erzincan Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Erzincan yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat