Erzurum Öğrenci Yurtları

Erzurum Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 11 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Erzurum Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Erzurum Hakkında

Erzurum Yurtları

Erzurum kışlarının çok soğuk ve sert geçmesi ile tanınır. Bu özellik bakımından doğru olsa Erzurum halkı bu konuda artık soğuğa alışmıştır. Atatürk Üniversitesi’ne okumak için Erzurum’a yerleşen öğrenciler ise ilk zamanlarda bu soğuktan oldukça sıkıntı çekseler de zamanla alışmaktadırlar. Soğuğu sadece dışarıda bir yerlere ulaşma esnasında yaşamaktadırlar. Erzurum yurtları soğuktan etkilenmeden öğrencilere konforlu bir yaşam imkânı tanımaktadır. Böylelikle öğrenciler sert geçen kışlarda üşümeden yurt odalarında keyifli vakitler geçirebilirler.
  

Erzurum Kız Yurtları

Erzurum’da yer alan bütün yurtlar Atatürk Üniversitesi etrafında bulunmaktadır. Öğrenciler yürüyerek ya da bazı yurtlardan toplu taşıma ile 10 dakika içerisinde üniversiteye ulaşma imkanına sahiptirler. Erzurum kız öğrenci yurtları genel itibari ile tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve dört kişilik oda tiplerine sahiptir. Öğrencilerin odalarında ihtiyaçları giderebilecekleri her türlü araç, gereç ve eşya bulunmaktadır.
  

Erzurum Erkek Yurtları

Erzurum’da erkek öğrencilerin çok büyük bir kısmı yurtta kalmaktadır. Erzurum’da erkek öğrenciler kiralık ev bulmakta zorlanmaktadırlar. Ayrıca kiralık ev sayısı diğer illere nazaran oldukça azdır. Erzurum erkek yurtları tıpkı kız yurtlarında olduğu gibi okulun çevresinde yer almaktadır. Öğrenciler rahat bir şekilde ulaşım sıkıntısı çekmeden üniversiteye ulaşabilmektedirler. Yurtlar genel itibari ile son derece konforludur. Öğrenciler her türlü ihtiyaçlarını yurt içerisinde ve çevresinde halledebilme olanağına sahiptirler.
  

Erzurum Öğrenci Yurtları

Erzurum yurt fiyatları olarak diğer şehirlerde yer alan özel yurtlar oldukça avantajlıdır. Zira özel yurtların fiyatları oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Öğrenciler aylık olarak taksitle yurtta barınma imkanına sahiptirler. Bazı özel yurtlarda öğrencilerin kendi yemeklerini pişirebilmeleri adına özel mutfaklar bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri zamanlarda bu mutfakları kullanabilir ve kendi yemeklerini yapabilirler. 

 Erzurum Sosyal Etkinlikler 
Atatürk Üniversitesi Erzurum’un merkezinde bulunmaktadır. Ulaşım son derece kolay ve öğrencilerin genellikle vakit geçirdiği cafe, restoran, eğlence ve alışveriş merkezlerine rahat bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Şehrin merkezinde yer alan büyük alışveriş merkezlerinde vakit geçiren öğrenciler burada eğlenmektedirler. Ayrıca sinema salonları, spor salonları, eğitimler için konferans salonları gibi bir çok alternatife sahip olan bu yerler öğrencilerin bir numaralı tercih ettikleri mekanlar arasında yer almaktadır.