Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Gaziantep Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları

Gaziantep kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Doğu Anadolu’nun en eski kültür merkezlerinden birisi olan geçmişi M.Ö 4000’li yıllara kadar uzanan, Mezapotamya ve Akdeniz arasında tarihi İpek Yolu üzerinde kurulu olan Gaziantep bu nedenle birçok medeniyetin odak noktası olmuştur. İpek yolu Kahramanmaraş’tan Sakçagözü’ne giden, Urfa, Kalkamış, Dülük, İslahiye, Kilis ve Halep bağlantılı ticaret yoludur ve Kieppert , çizmiş olduğu Anadolu haritasında bütün bu yolları göstermiştir.

Kommagene sınırlarında kalan Toros Dağları’nda antik dönemde kullanıldığı bilinen bazı maden yatakları bulunmaktadır. Bu yörede demir madenlerinin işletildiği ve dönem tekniği ile çelik elde edildiğini bulunan tarihi eserlerce kanıtlanmıştır.

Gaziantep Paleotik, Neolotik, Kalkeotik, Tunç Çağlarına tanık olmuş, Hitit, Med Asur Pers İskender Selefkosler Roma, Bizans, Abbasiler ve Selçuklulara ev sahipliği yapmıştır. Hitit döneminden itibaren Gaziantep önemli bir dini merkez olmuştur. Hitit baş tanrısı Teşup’un kutsal şehri olarak bilinen Dolichenos aynı özelliğini Grek, Roma döneminde de göstermiştir.

Gaziantep mutfağı seneler boyunca geleneklerinin ve yöresel damak lezzetinin zenginliği ile ülkemiz ve dünya mutfakları arasında ayrıcalıklı bir yer tutmaktadır. İçli köfte, çiğ köfte, ekşili ufak köfte, malhıtalı köfte, yoğurtlu ufak köfte ilde yapılan özgün et yemekleri çeşitleridir.

Kebapları ile meşhur olan ilde kuşbaşı kebabı , kıyma kebabı, patlıcan kebabı soğan kebabı, simit kebabı ve ciğer kebabı,Yuvarlama, lahmacun, karışık dolma, maş çorbası, beyran şiveydiz, yaprak sarması, çağla aşı kabaklama, börk aşı, doğrama, kaburga dolması, alinazik, yoğurtlu patates, künefe, burmalı kadayıf ve Antepfıstığı ezmesi bilinen diğer yerel yemek çeşitleridir.

Bakır işlemeler, sedef kakmalı eşyalar, altın ve gümüş takılar, yemeni adı verilen üstü kırmızı yada siyah deriden tabanı ise köseleden dikilen topuksuz ve çok sağlıklı olan geleneksel ayakkabılar, beyaz kumaş üzerine sarılarak ve çekilerek beyaz, sarı, krem rengi ipliklerle yapılan el işlememeleri Gaziantep’ten alınabilecek özgün hediyelik eşyalardır.

Gaziantep baklavası, Antepfıstığı, tatlı sucuk ve pestil, kırmızı biber ve baharatlar Gaziantep’te yapılacak alışverişlerde alınması tavsiye edilir.

Bana En Uygun Gaziantep Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Gaziantep kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Gaziantep kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Gaziantep Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Gaziantep erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Gaziantep erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Gaziantep Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Gaziantep yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat