Kastamonu Öğrenci Yurtları

Kastamonu Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 4 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Kastamonu Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Kastamonu Hakkında

Kastamonu Yurtları

Karadeniz bölgesinin yeni gelişen kentlerinden biri olan Kastamonu, bol yağışları, yemyeşil manzaraları ve geniş yüzölçümüne karşın az nüfusuyla bilinir. Şehirdeki tek üniversite, 2006 yılında kurulan ve eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Kastamonu Üniversitesi’dir. Öğrenciler tarafından yeni yeni keşfedilen Kastamonu Üniversitesi, yeni açtığı bölümlerle kendini eğitim konusunda kanıtlamaya çalışan ve bu bağlamda akademik çalışmalara çok önem veren bir kurumdur. Bu üniversiteyi kazanan gençler, Kastamonu yurtları içerisinde kalmayı tercih ederler. Özellikle Eğitim Fakültesi’nin merkezde oluşu, bu fakültede öğrenim gören öğrenciler için büyük bir avantajdır.
  

Kastamonu kız yurtları

Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören kız öğrenciler, Kastamonu kız öğrenci yurtları ya da üniversitenin kendi yurtlarında kalarak öğrenimlerini sürdürebilirler. Diğer fakültelerde okuyan öğrenciler merkeze yarım saat uzaklıkta oldukları için, şehir merkezi yerine bulundukları kampüse yakın Kastamonu öğrenci yurtları içerisinde kalabilirler. Kız öğrencilere sıcak su, akşam yemeği, çalışma odaları ve wi-fi gibi standart hizmetler sunulur. Öğrenciler 2 3 veya 4 kişilik odalarda kalabilirler. Kastamonu yurt fiyatları yurtların merkezde ya da merkeze uzak olmalarına göre değişebilmektedir.
  

Kastamonu erkek yurtları

Kastamonu Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler oldukça uygun fiyatlara Kastamonu erkek öğrenci yurtları seçeneklerinden birinde kalabilirler. Kız öğrencilere sunulan hizmetlerin aynısı erkek öğrencilere de verilmektedir. Güvenliğin ön planda tutulduğu yurtlarda temizlik ve yemek konularına çok büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.
  

Kastamonu özel yurtları

Kastamonu özel yurtları, 2 ya da 3 kişilik odaları, yemek çeşitlerinin çokluğu ve çalışma odalarının rahatlığı gibi daha iyi hizmetlerin sunulduğu yurtlardır. Kastamonu özel yurt fiyatları devlet yurtlarına göre daha pahalı olup, her bütçeye uygun seçenekler sunarlar. Hizmette kaliteyi ve konforu ön plana çıkaran özel yurtlarda kalan öğrenciler, eğitim hayatlarını daha huzurlu ve rahat bir ortamda geçirebilirler. Kastamonu Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, şehrin genişliğine karşın az nüfuslu olması sebebiyle ilk aylarda yabancılık çekerler. Yöre insanın sıcakkanlı ve misafirperver oluşu, eğitime verdikleri önem, çarşıların ucuzluğu ve kafe gibi yerlerin diğer küçük illere göre daha çok oluşu, öğrenciler için şehri cazibeli yapan detaylardır. Kastamonu öğrenci yurtları yaşayan öğrenciler, boş vakitlerinde merkezdeki eğlence mekanlarında stres atabilirler.