Kilis Öğrenci Yurtları

Kilis Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Kilis Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Kilis Hakkında

KİLİS HAKKINDA
Kilis Orta Tunç Çağı gibi çok eskiye dayanan bir yerleşim merkezi tarihi bulunan ve Çevresinde Hurriler, Mintanni, Asur, Hitit, Pers, Makedonya, Roma ve Osmanlılar bu topraklarda hüküm sürmüşlerdir. 
1995 yılında Kilis Türkiye Cumhuriyeti'nin 79. ili olmuştur. Akdeniz ve Güneydoğu bölgeleri arasında geçiş kuşağı üzerinde bulunan Kilis tarihi höyükleri, kaleleri, camileri ve kebapları ile görülmeye değer bir yerdir.
Kilis'te geçim kaynağı sınır ticareti,tarım ve hayvancılık olmuştur. Bunun yanı sıra Türkiye'deki en büyük işsizlik sorunu yaşanan bir şehirdir. Tarihi ve kültürel açıdan görülmeye değer bir il olan Kilis 3000 yıllık geçmişi eski taş evleri ve daha bir çok deyay ile sizleri beklemektedir.
Kilis ilçeleri ; Kilis (merkez), Elbeyli, Musabeyli, Polateli'dir. 
YEME-İÇME
Kilis ilinin geleneksel kültürünü yansıtan yöresel yemekleri tadı ve görüntüsü ile oldukça insanı etkiler.Kilis’te yapılan kebap çeşitleri özel baharatlarla tatlandırılarak dumanı üstünde servis yapılmaktadır.
Göl üzerinde bulunan restoranlarda yemek yemenin lezzetine ve burada üretilen pekmezin tadına doyulmaz.
GÖRÜLECEK YERLER
Ravanda Kalesi; Dağın üst kısmı oyularak kale inşa edilerek kalan kısmı dağın içerisindedir. Oylum Höyük;Anadolu, Suriye ve Mezopotamya arasında yer alan bir höyüktür. Akpınar; Burada kalkerli bir toprak parçasından suların aktığı bir mesire yeridir. Söğütlüdere;kebap yemek ve burada haftasonları dinlenmenizi yapabileceğiniz bir yerdir.
BARINMA VE ÖĞRENCİ HAYATI
Kilis te öğrencilerin ekonomiye bulundukları katkıdan ve halkın sıcak kanlılığından dolayı gelen misafirlerine çok sıcak davranılmaktadır.Küçük şehirler aslında bir daha avantajlı olacaktır çünkü insanları genelde misafirperver olurlar. Kilis öğrenci hayatı oraya gittiğinizde önyargılı davranmayarak halkı anlayarak hem insanlara hem kendinize zaman verirseniz srun yaşamazsınız.
Burada Barınma konusunda Kilis özel öğrenci yurtları da mevcuttur. Özel Yurtlar bakımından Kilis Özel Yurtları 'nı sitemizden inceleyebilir ve şehre gitmeden Kilis Yurtları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Kilis özel kız yurtları ve Kilis özel erkek yurtları gibi ayrı ayrı seçenekler belirleyerek aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.