Kırıkkale Öğrenci Yurtları

Kırıkkale Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 1 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Kırıkkale Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Kırıkkale Hakkında

Kırıkkale Yurtları

Eskiden Ankara’nın bir ilçesi olan, sonradan ise il haline gelen Kırıkkale, en çok da Ankara’ya yakın olduğu için öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Son yıllarda giderek gelişen kente her geçen sene gelen öğrenci sayısı da artıyor. Şehrin tek üniversitesi Kırıkkale Üniversitesi’dir. Burayı kazanan öğrenciler iyi bir eğitim hayatı için Kırıkkale yurtları arasından bütçesine ve aradığı şartları karşılayan bir öğrenci yurdunda kalarak, öğrenim hayatını sürdürüyorlar.
  

Kırıkkale kız yurtları

Kırıkkale kız yurtları genel olarak üniversiteye yakın bölgelerdedir. Kız öğrencilerin, kiraya çıkmadan ekonomik bir şekilde yaşayabilecekleri Kırıkkale öğrenci yurtlarında, öğrencilere her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Yemek, çamaşırhane, ütü odası, çalışma odası ve sosyal aktivitelerin yer almaktadır. Kırıkkale yurt fiyatları yurtların bulunduğu bölgelere ve öğrencilere sundukları hizmetlere göre değişiklik gösteriyor.
  

Kırıkkale erkek yurtları

Kırıkkale Üniversitesi, özellikle son yıllarda daha da gelişerek öğrenciler için yeni fırsatlar sunmaya başlamıştır. Tüm yurtlarda olduğu gibi erkek yurtlarında da 24 saat sıcak su hizmeti, akşam yemeği, kablosuz internet, çamaşır yıkama odası, etüt ve spor odaları bulunmaktadır. Kırıkkale erkek yurtları kalan öğrenciler, kendilerini evlerinde gibi hisseder ve okula uyum sağlamakta zorlanmazlar.
  

Kırıkkale özel yurtları

Kırıkkale özel yurtları Ankara’da ya da Kırıkkale’de ev tutmak istemeyip Kırıkkale’de kalmak isteyen öğrenciler için en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Özel yurtlarda kalan öğrenciler, devlet yurtlarının sağladığı olanaklardan daha çok fırsat sunmaları nedeniyle, bu yurtları tercih ederler. Kırıkkale yurt fiyatları devlet yurtlarına daha yüksektir. Özel yurtlar, hem üniversitelere yakın oluşları hem de daha çok sosyal aktiviteye imkan tanımaları nedeniyle, maddi olarak daha iyi durumda olan öğrencilerin tercih ettiği yerlerdir. Kırıkkale Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, ev kiralarının pahalı olması sebebiyle Kırıkkale özel öğrenci yurtları tercih ediyorlar. Ankara’ya oldukça yakın olan Kırıkkale’de, öğrenciler hafta sonlarında Ankara’ya gidebilirler. Şehirde eğlence yerleri oldukça kısıtlıdır. Henüz yeni yeni gelişen bölgede, Kırıkkale Üniversite’sini kazanan gençler, boş vakitlerini değerlendirmek için çok da şanslı değiller. Ankara dışında çevrede sosyal etkinlikler yok denecek kadar azdır. Trafiğin neredeyse hiç olmadığı bölgede, kiraların yüksek oluşu öğrenciler için Kırıkkale yurtlarını vazgeçilmez konaklama yerleri haline getirmiştir.