Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Mardin Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonları

Mardin kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durmuş gibi hissedeceğiniz Güneydoğunun geleneksel yapısı bozulmamış kentlerinden birisidir Mardin. Mardin’de, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri yüksek olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler yer almaktadır. Mardin, İpek Yolu üzerinde konumlanmış olup, 5 han ve kervansaraya sahiptir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Mezopotamya havzasında bulunan Mardin’in çevresinde, Suriye, Şırnak ve Siirt, Diyarbakır ve Batman, Şanlıurfa yer almaktadır.

Mardin dağlarının, Mazıdağı, Derik, Midyat, Savur ve Nusaybin yörelerine sokulan yüksek kesimlerinde, Meşe ağaçlarından oluşan bitki topluluklarına rastlanmaktadır.

İklim olarak Akdeniz iklimi ile karasal iklimin ortak özelliklerine sahip olan Mardin, yazları çok sıcak ve kurak, kışları ise yağışlı ve soğuktur.

Fırat ve Dicle nehirleri arasında Mezopotamya bölgesi, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bir dağın tepesinde kurulmuş olan Mardin, Yukarı Mezopotamya’nın en eski şehirlerinden biri olara bilinmektedir.

M.Ö.4500′ den başlayarak klasik anlamda yerleşim, gören Mardin, Subari, Sümer, Akad, Babil, Mitaniler, Asur, Pers, Bizans, Araplar, Selçuklu, Artuklu, Osmanlı Dönemi’ne ait bir çok yapıyı bünyesinde harmanlayabilmiş önemli bir açık hava müzesidir.

Mardin’in çok özel yöresel yemekleri arasında kıbbe, çiğ köfte, keşkek, zerde, cevizli sucuk, helva çeşitleri, cevizli tatlılar yer almaktadır. Ayrıca Mardin’in meşhur telkari gümüş işlemesi hediyelik eşyalar arasında yer almaktadır.

Bana En Uygun Mardin Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Mardin kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Mardin kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Mardin Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Mardin erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Mardin erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2020 Mardin Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Mardin yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2020 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat