Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Mersin Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonları

Mersin kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Eskiden İçel adı ile anılan Mersin’in çevresinde Adana, Antalya, Niğde ,Konya ,Karaman ve Akdeniz bulunmaktadır. Taşlık Kilikya’nın tümünü ve Ovalık Kilikya’nın Berdan Çayı havzasını kaplayan Mersin ili, dağlık alanlar kratase, eosen, miosen ve pliosen tortularından ibaret kireç taşı tabakalarından, ovalar ise IV.zamanda başlamış olan alivyonal birikmeyle oluşmuştur. Torosların Mersin bölümünde kalan kısmı ilde Bolkar Dağları adını alır ve dağın en yüksek yeri Medetsiz Tepesi’dir.

Mersin Yumuktepe ve Zephyrium yerleşmelerine rağmen, ancak 19. Yüzyıl ortalarında gelişme sürecine girmiş ve İçel İli’nin merkezi olmuştur. Kaynaklarda, Mersin adının Mersin oğulları aşiretinden veya yörede bol miktarda yetişen Mersin ağacından geldiği yazılmaktadır.

İlde jeolojik hareketler ve aşınma sonucunda pek çok mağara oluşmuştur. Bu mağaralar arasında, Cennet ve Cehennem Obruğu, Astım-Dilek,  Eshab-ı Kehf Mağaraları önemli turistik mağaralar olarak bilinmektedir.

Mersin’inin yer yemekleri arasında Kebap çeşitleri mutfağın esasını oluşturmaktadır. Yörede kebap çeşitlerinden bazıları sabah kahvaltısı ya da ara zamanlarda "atıştırmalık" olarak da yenilmekteir. Yörenin en bilindik yemeklerinden bir taneside tantunidir kuşbaşı doğranmış biftekten yapılmaktadır.

Bana En Uygun Mersin Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Mersin kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Mersin kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Mersin Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Mersin erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Mersin erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Mersin Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Mersin yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat