Muğla Öğrenci Yurtları

Muğla Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 7 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Muğla Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Muğla Hakkında

Muğla Yurtları

Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Datça gibi turistik ilçelerin yer aldığı Muğla tam bir öğrenci şehridir. Öğrenci nüfusunun fazla olması beraberinde bazı zorlukları getirir. Örneğin ev fiyatlarının yüksek oluşu, öğrencileri Muğla yurtları seçeneklerinde kalmaya teşvik etmektedir.  Şehirdeki tek üniversite 1992 yılında kurulan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’dir.
  

Muğla kız yurtları

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin hemen yanında bulunan Muğla kız yurtları hem okula yakın olmaları hem de sundukları rahatlık sayesinde kız öğrencilerin güvenli ve huzur içinde okumalarını sağlar. Her yurtta olduğu gibi 24 saat kesintisiz sıcak su, kablosuz internet, televizyon ve akşam yemeği gibi hizmetler, Muğla öğrenci yurtlarında da bulunur. Uzak şehirlerden gelen öğrencilerin tercih ettiği Muğla yurt fiyatları oldukça uygundur.
  

Muğla erkek yurtları

Daha çok yeni olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi açtığı bölümlerle gençlerin iyi bir gelecek kurmaları için oldukça iyi bir öğretim kurumudur.  Bu üniversitede okuyan öğrenciler okulun hemen yanındaki Muğla erkek yurtları içerisinde kalarak öğrenimlerini sürdürürler. Merkezdeki kiraların yüksek olması ve merkezden kampüse giden otobüslerin çok kalabalık olması nedeniyle yurtlar oldukça iyi yaşam şartları sunar. Kız yurtlarında olduğu gibi tüm barınma imkanları, erkek yurtlarında da sağlanmaktadır.
  

Muğla özel yurtları

Muğla özel öğrenci yurtları kampüslerin yanındaki yurtlara gitmek istemeyen öğrencilere özel olarak hazırlanmıştır. Daha iyi imkanlar sağlayan özel yurtlarda fiyatlarda daha yüksektir. Kiralık ev tutmak istemeyen öğrenciler Muğla’da özel yurtları tercih edebilirler. Muğla yurt fiyatları bulundukları yere göre farklılaşabiliyorlar. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, merkeze 10 dakika uzaklıktaki yurtlarda ikamet edebilir, ders saatleri dışında Muğla merkeze gelerek bar ve kafelerde eğlenebilirler. Küçük bir şehir olan Muğla’da hayat da oldukça ucuzdur. Çok yağış alan Muğla’da, öğrenciler yazın Akyaka’ya gidebilirler. Muğla yurtlarına yerleşen öğrenciler, üniversitedeki spor salonunu kullanabilir ya da merkezdeki yürüyüş yerlerini tercih edebilirler. Yazın oldukça sıcak bir iklimi bulunan Muğla’da, öğrenciler denize girmek Akyaka’yı seçebilir. Tatil yörelerine yakın oluş ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin bölümlerinin puanlarının düşük olması nedeniyle her yıl çok sayıda öğrenci bu üniversiteye kayıt olmakta ve yurtlarda yaşamaya başlamaktadır.