Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Muş Kız Öğrenci Apartları

Muş kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Doğal güzellikleri ile Anadolu’nun doğusunda Yukarı Murat-Van bölümünde, Çar Deresi ve Korni Deresi arasındaki ovaya kurulmuş olan Muş,Urartulardan başlayan köklü kültür tarihi ile kültür turizminin potansiyelini taşımaktadır. Kış ve doğa sporları bakımından büyük bir potansiyele sahip Muş ilinde henüz bu yönde yeterli turizm yapılanması bulunmamakla beraber, bu konudaki çalışmalar devam ettirilmektedir.

Fırat Havzası içinde kalan Muş il alanının önemli akarsuları Murat ve Karasu ırmaklarıdır. İlin başlıca gölleri ise Haçlı, Büyük Hamurpet, Küçük Hamurpet ve Kaz gölleridir. Karasal iklimin etki sahası içinde yer alan Muş ilinin bitki örtüsü tiplerini step bitkileri, çayır otları ve meşe ormanları oluşturur.

Muş tarihinin Urartulardan öncesi bilinmemektedir. Urartu Krallığının yıkılmasından sonra yöre halkı pek varlık gösterememiştir. Pers kültürünün etkisi altında kalan Muş, Hıristiyanlığın bölgeye yayılması ile köklü değişikliklere uğramıştır. Türklerin egemenliğiyle Türk–İslâm kültürü yayılmaya başlamış, 1071 Malazgirt Savaşı da Muş sınırları içinde gerçekleştirilmiştir.

Yöreye egemen olan bazı Türkmen boylarının izleri de görülmektedir. Varto çevresinde Karakoyunlular ve Akkoyunluların koyun başı biçiminde gömüt taşlarına rastlanmıştır. Osmanlı döneminde Muş, yarı özerk beylerin yönetiminde, aşiretlerin egemen olduğu bir bölgedir.

Cumhuriyet döneminde 1955 yılında demiryolu bağlantısının Muş iline ulaşmasıyla il gelişmeye başlamıştır.

Muş zengin bir mutfağa sahiptir. Hayvancılığın etkisiyle et, yöre beslenmesinde temel öğe durumundadır. Başlıca yöresel yemekleri; Muş köftesi, domatesli lahana dolması, hez dolması, çorti, keşkek, cavbelek, mırtöge ve hersedir.

Muş’ta halıcılık, kilimcilik, keçecilik, hasır örmeciliği, boncuk – dantel oyacılığı ve çorap örmeciliği yaşatılan geleneksel el sanatlarıdır. Bununla birlikte yaşam biçimine uygun olarak yaylalarda kullanılmak üzere kıldan çuval ve çadır dokunmaktadır.

Bana En Uygun Muş Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Muş kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Muş kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Muş Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Muş erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Muş erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2020 Muş Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Muş yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2020 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat