Osmaniye Öğrenci Yurtları

Osmaniye Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Osmaniye Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Osmaniye Hakkında

OSMANİYE HAKKINDA
Kalkolik ve ilk tunç çağlarında Lelegler isimli kavim burada hüküm sürmüş daha sonraları ise Büyük Hitit devleti, Asur, Roma, Bizans, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 80. ci ili olan Osmaniye Akdeniz bölgesinde ve Çukurova'nın en doğu kısmında yer almaktadır. Doğusunda Gaziantep, güneyinde Hatay, batısında Adana ve kuzeyinde ise Kahramanmaraş illeri bulunmaktadır. Yüzölçümü 3.279,9 km2 dir ve deniz seviyesinden 121 m. yüksekliktedir.  Akdeniz’e 20 km. mesafede yer alır. 
Osmaniye ülkemizin en önemli tarım merkezlerindendir. Burada tarım içi yetiştirilen yerfıstığı , buğday , soya , mısır ve pamuk mahsülleri önemli bir yer tutmaktadır. Son yıllarda ise zeytin ağaçları ile ağaçlandırılmış ve bunlardan elde edilen ürünlerde burada işlenmektedir. 
Osmaniye ilinin ilçeleri; Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale’dir.
YEME-İÇME
Osmaniye Yöre mutfağında en önemli malzeme bulgurdur. Bu bakımdan yöresel yemeklerin çoğu bulgur ile yapılır; içli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır, sarmaiçi, bulgur pilavı, batırık gibi… Diğer belli başlı yemekler ise; tirşik (pancar), toğga, çiçcice (domatesli pilav), kuru fasulye, nohut yemekleri, lahana sarması, patlıcan dolması, yüksük çorbası, malota çorbası, tarhana çorbası, mevsim itibariyle çeşitli sebze yemekleri ve etli kömbedir. Ayrıca Ramazan Bayramında kuru kömbe ve pekmezli yapılmaktadır.
GÖRÜLCEK YERLER
Karatepe ve Aslantaş Açık Hava Müzesi, Bodrumkale-Kastabala Şehri, Karatepe – Aslantaş Geç Hitit Kalesi, Toprakkale Kalesi, Kaypak (Savranda) Kalesi,  Çançan Mezar Mağaraları, Kadirli – Maksutoğlu Yaylası, Kadirli – Bağdaş ve Almacık Yaylası,Kadirli – Beyoğlu – Savrun Gözü – Dokurcun ve Çığşar Yaylaları, Osmaniye – Zorkun ve Olukbaşı Yaylaları, Hasanbeyli – Alman Pınarı Yaylası gibi görülmeye değer bir çok alanı vardır.
BARINMA VE ÖĞRENCİ HAYATI
Osmaniye öğrenci hayatı bakımından, sakin ve huzurlu bir yerdir.Osmaniye'de öğrenci barınması için Osmaniye özel öğrenci yurtları da mevcuttur. Özel Yurtlar bakımından Osmaniye Özel Yurtları 'nı sitemizden inceleyebilir ve şehre gitmeden Osmaniye Yurtları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Osmaniye özel kız yurtları ve Osmaniye özel erkek yurtları gibi ayrı ayrı seçenekler belirleyerek aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.