Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Şanlıurfa Kiralık Daireler

Şanlıurfa kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

ŞANLIURFA HAKKINDA BİLGİ

Tarihi geçmişi 9000 yıl öncesine dayanan ve Hz. İbrahim’in doğduğu,  Hz. Eyyüb’ün yaşadığı ve Hz. İsa tarafından kutsanmış olan Şanlıurfa, adeta bir müze şehir görünümündedir.

Şanlıurfa’ nın en yüksek noktasını teşkil eden Karacadağ’ın dışında güneyde ovalar ve çok sayıda mağara, sarnıç, polye  ve dolin bulunmaktadır.

Batıdan doğuya doğru Suruç, Harran, Viranşehir,Ceylanpınar, Halfeti, Hilvan ve Bozova Ovaları en önemli ovaları, Karacadağ, Tektek, Takırtukur, Susuz, Germuş, Nemrut,Şebeke, Arat dağları en önemli dağları, Fırat Nehri, Culap Suyu, Habur Nehri en önemli nehirleri ve Atatürk Baraj Gölü, Halil-ür Rahman Gölü, Aynzeliha Gölü de en önemli gölleridir.Şanlıurfa iklimi karasal iklim özelliği göstermektedir. Yazları çok sıcak ve kurak geçerken, kışları bol yağışlı ve ılıman geçmektedir.Şanlıurfa tarihinin Paleolotik çağa kadar uzandığı düşünülmektedir. Kazılarda Neolitik çağ Kalkolitik çağ ve İlk Tunç çağına ait çok sayıda değerli eserler ele geçirilmiştir.

Bölge, Arami, Part, Roma, Bizans, Arap, Selçuklu, Selahattin Eyyubi, Moğol, Memlük ve Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır.

Yemek kültürü oldukça zengin olan Şanliurfa’da Ayran çorbasi, çagala aşi, pakla aşi, hitti bastirmasi, sarimsak aşi, isot çömlegi, erik tavasi, semsek, has dolmasi, mimbar, acir bastirmasi, masluka, lebeni, borani, duvakli pilav, etli köfte ,haş haş kebabi, kemeli kebap, tike kebabi, tepsi kebabi, frenkli kebap, kemeli cacik, bostana, koruk salatasi, katmer, aşir aşi, paliza, şillik, haside, kuymak, zingil, paliza geleneksel yöresel yemekler arasında yer almaktadır.

Şanlıurfa’da tarihi çarşı ve pazarlarda el dokumacılığı, tarakçılık, ağaç oymacılığı, saraçlık, kürkçülük, bakırcılık, kuyumculuk ve taş süslemeciliği ürünleri hediyelik eşya olarak satışa sunulmaktadır.

Bana En Uygun Şanlıurfa Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Şanlıurfa kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Şanlıurfa kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Şanlıurfa Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Şanlıurfa erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde adet Şanlıurfa erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2020 Şanlıurfa Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Şanlıurfa yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2020 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat