Zonguldak Öğrenci Yurtları

Zonguldak Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 13 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Zonguldak Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Zonguldak Hakkında

Zonguldak Yurtları

Zonguldak Karadeniz Bölgesi’ndeki şehirler içinde en güzellerinden biri diyebiliriz. Tam bir öğrenci şehri olan Zonguldak’a, her yıl Türkiye genelinden binlerce öğrenci gelmektedir. Deniz kenarında olması ve limanlarca zengin olması ise öğrenciler açısından çok avantajlı bir durumdur. Şehirdeki tek yüksekokul 1992 yılında kurulan Bülent Ecevit Üniversitesi’dir. Zonguldak yurtları öğrencilere sundukları çeşitli avantajlar ile her bütçeye uygun imkanlar sağlarlar.
  

Zonguldak kız yurtları

Zonguldak'ta pek çok yurt seçeneği vardır. Gerek özel yurtlar gerekse Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtları neredeyse şehre gelen tüm öğrencileri misafir edecek kapasiteye sahiptir. Zonguldak kız yurtları sayesinde eğitim gördüğünüz üniversite kampüsüne kısa süre içerisinde yürüyerek veya minibüsler ile gidebileceksiniz. Zonguldak öğrenci yurtları genel özellikleri bakımından incelediğinde büyük bir çoğunda Merkezi Isınma sistemi, odalarda televizyon, çamaşır ütü hizmeti, okul servisi, kahvaltı hizmeti, kablosuz internet ve ders çalışma salonları mevcuttur. Bu sayede öğrenciler derslerine daha iyi odaklanabilir ve daha başarılı olabilirler. Zonguldak yurt fiyatları odaların kapasiteleri, bulunduğu mevkii ve özelliklerine göre değişiklik gösterir.
  

Zonguldak erkek yurtları

Öğrenciler için gayet yaşanabilir bir şehir olan Zonguldak, erkekler açısından incelendiğinde oldukça donanımlı bir şehirdir. Zonguldak erkek yurtları arasında merkezi konuma sahip yurtlar sayesinde öğrenciler istedikleri bölgeye rahatça ulaşabilecekler. Bu yurtların çoğunda televizyon, oyun salonları, masa tenisi, ders çalışma odaları ve akşam yemeği gibi standart yurt hizmetleri vardır.
  

Zonguldak özel yurtları

Zonguldak özel yurtları, genellikle Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarından faydalanamayan öğrenciler veya bu yurtları yetersiz bulup buralarda kalmak istemeyen öğrenciler tarafından tercih edilir. Zonguldak özel yurt fiyatları daha yüksek ücretli olsa da öğrencilerin daha rahat bir ortamda yaşamasına fırsat verdiği için çokça tercih edilirler. Gerek 1 kişilik gerekse 2 kişilik odalar ile çok rahat bir şekilde öğrencilik hayatı geçirilebilir. Karadeniz insanının sıcakkanlı olması öğrenciler için oldukça büyük bir avantajdır. Bu sayede öğrenciler bu şehirde hiçbir şekilde yabancılık çekmezler. Öğrenciler uzun sahiller boyunca gezmenin ve yürümenin keyfini çıkarabilirler. Zonguldak insanları öğrencilere karşı ılımlıdır. Bu bölge Hitit, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişmend, Candaroğulları ve Osmanlı gibi devletlere ev sahipliği yapmış olup tarihi çok eskilere dayanır. Şehirde pek çok tarihi yapı ve doğal ortam bulunur. Burada üniversite öğrenimini gerçekleştiren öğrenciler bu alanları gezebilirler. Yöresel yemekleri tatmak isteyen öğrenciler daha çok buğday ve mısır unu ile yapılan lezzetleri mutlaka tatmalıdırlar. Bu bölgede belki de dünyanın en tatlı kestanesi olan kuzu kestanesi oldukça meşhurdur. Ülkemizde sadece Karadeniz Ereğli'de yetişen Osmanlı çileği de, şehrin bir başka simgesidir.