Bolu Öğrenci Yurtları

Bolu Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 6 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Bolu Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Bolu Hakkında

Bolu ili Ankara ve İstanbul arasında iki ili birbirine bağlayan önemli bir konumda yer almaktadır. Bölgenin yarı alanından fazlası ormanlar ile kaplı olup yeryüzü şekillerini dağlar, platolar ve ovar oluşturmaktadır. Bolu dağları, Abant dağları, Sünnice dağları, Çele doruğu, Arkot ve Göl dağları en önemli yeryüzü şekilleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Köroğlu dağları olarak bilinen pasif volkanik dağlara ev sahipliği yapmaktadır.

Yöre, yağış yoğunluğu ve eğimlerin çokluğu nedeniyle irili ufaklı doğa ve baraj gölleri açısından zengin bir coğrafyaya sahiptir. Bölgede genellikle Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir.

Bulgulara dayanılarak Bolu’nun ilk sakinleri Bitinyalılar olarak belirlenmiştir. Tarihi boyunca Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmalılara ev sahipliği yapan Bolu’ya ilk Osmanlı akını Osman Gazi tarafından yapılmıştır. Tamamen fetedilmesi ise Orhan Gazi döneminin ilk yıllarında gerçekleşmiştir. Son olarak Milli Mücadele sonrası Bolu il haline getirilip bir yönetime kavuşturulmuştur.

Yörenin en bilindik tatları arasında fındık şekeri, çikolata, çam balı, kaymak, tereyağ, kabaklı gözleme, saray helvası ve Mengen Peyniri yer almaktadır.

Ayrıca Bolu’nun çam  kolonyası, ipek oyası, el dokuması torbaları, kilimleri, bakır ve deri eşyaları hediye alternatifleri arasında yer almaktadır.