Çankırı Öğrenci Yurtları

Çankırı Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 1 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Çankırı Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Çankırı Hakkında

Yarıyıl boyunca karlı kaplı olan Yüce dağları,coğrafyasının 3 te 1 ni kaplayan ormanları, kamp, karavan, yaya ve atlı gezi alanları, bisiklet, fotoğrafçılık ve avcılık gibi birçok turizm çeşitine elverişli yayları, termal suları ve kültürel değerleri ile şehir karmaşasından uzak doğallığın ön planda olduğu bir ildir.

Çankırı ili İç Anadolu Bölgesinde İç Anadolu ve Batı Karadeniz’e geçiş noktasında yer almaktadır. İl sınırları içinde Ilgaz Dağları ve ülkemizin en büyük akarsuyu Kızılırmak bulunmaktadır. İç Anadolu’nun karasal iklim özelliğini taşıyan ilde, kışlar yağışlı ve soğuk, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir.

İlde M.Ö 7000’li yıllardan bu yana aralıksız bir yerleşim varlığı gözlenmektedir. Bölge Hitit, Frig, Kimmer, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişment, Candaroğlu ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır. Bizans çağında Germanikopolis ve Gangra olarak adlandırlan bölge daha sonra Kengri ve son olarak Cumhruriyet’in ilanı ile Çankırı olarak anılmaya başlanmıştır.

Çankırı’nın yöresel tatları arasında mantı, tarhana çorbası, gözleme, cızlama, güveç, pıhtı, harmandaşı, fit fit aşı, cevizli hamur, çeç böreği, mıhlama, keşkek, çalma, çekme helvası ve baklava yer almaktadır.