Yurt Fiyatı Öğren

Teşekkürler

En kısa sürede yurtlardan fiyat teklif dönüşleri almaya başlayacaksınız.

Kapat

Diyarbakır Kız Öğrenci Yurtları

Diyarbakır kız ve erkek öğrenci yurtları ve fiyatlarını kolayca öğrenin ve size en uygun özel yurdu bulun.

Yurt bulunamadı
REKLAM ALANI
Yurdunuz burada gözüksün!
Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!
[email protected]
Listelenecek bir yurt bulunamadı. Arama kriterlerinizi gözden geçirin.

Yaz sıcaklığının 45-50 dereceye kadar ulaştığı Diyarbakır’da sıcaklığı azaltmak amacı ile yapılmış olan düz çatılı ile klasik yöre mimarisi, uzun surları ve Malabadi Köprüsü ile mutlaka görülmesi gereken iller arasında yer almaktadır.

Diyarbakır’ın tarihinin M.Ö 3000’li kadar uzandığı düşünülürken, son yapılan kazı çalışmalarına dayanılarak uygarlık geçmişinin M.Ö 7500’lü yıllara dayandığı belirlenmiştir. Diyarbakır tarihi boyunca Hurriler, Mitanniler, Hititler, Asurlar, Medler, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular ve Osmanlı Devleti’nin egemenliğinde kalmıştır.

Olağan dışı büyüklükteki karpuzları ile ün yapmış Diyarbakır, yemek kültürü açısından da oldukça zengindir. Akşamın geç saatlerinde, tezgahlarda satılan cartlak kebabı olarak bilinen ciğer kebabı geleneksel yemekleri arasındadır.

Diyarbakır’ın en ağır yemeklerinden olan kibebumbar, işkembe ve bağırsaklar, et, pirinç, nane, biber ve tuz karışımı ile pişirilir. Bunların yanında içli köfte, çiğ köfte, bulgur pilavı, kaburga, keşkek, Kibukudur, lebeni, tatlılardan ise burma kadayıf ve Nuriye tatlısı ünlüdür. Üzümden yapılan pestil ve sucuk, otlu peynir, örgü peynir, sumak çokça yenen diğer yiyeceklerindendir.

El sanatları, hasır bilezik, kiniş gerdanlık, gümüş işlemeli nalın ve çekmeceler kuyumcuların beğenilen ürünleridir. Köylerden el dokuması halı ve kilim üretimi yapılmaktadır.

Bana En Uygun Diyarbakır Kız Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Diyarbakır kız öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde 0 adet Diyarbakır kız yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

Bana En Uygun Diyarbakır Erkek Öğrenci Yurdunu Nasıl Bulabilirim ?

Size En Uygun Diyarbakır erkek öğrenci yurdunu bulabilmeniz için sitemizde 0 adet Diyarbakır erkek yurdu kaydı bulunmaktadır. Sitemizde yer alan, aradığınız kriterlere uygun öğrenci yurtlarını görüntülemek için tıklayın.

2021 Diyarbakır Yurt Fiyatları Ne Kadar ?

Diyarbakır yurt fiyatları kalmak istediğiniz odada kalacak kişi sayısı, üniversite kampüsüne yakınlığına göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında en düşük özel yurt fiyatları 9.000 TLile 55.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Eğitim, öğretim göreceğiniz üniversite kampüsüne en yakın öğrenci yurdu fiyatlarını toplu olarak öğrenmek için tıklayın.

Giriş yap

Fiyat Teklifi Al

Teşekkürler

Talebiniz yurda iletilmiştir, en kısa sürede fiyat teklifini size iletecektir.

Kapat