Erzincan Öğrenci Yurtları

Erzincan Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 6 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Erzincan Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Erzincan Hakkında

Doğu Anadolu’da Fırat’ın üst kısmında yer alan Erzincan, Anadolu’nun en eski kültür merkezleri arasında yer almaktadır. Tarihi ipekyolu üzerinde yer alan kent, Hitit, Urartu, Med, Pers, Hellen ve Roma’nın yönetiminde kalmış, Malazgirt Zaferinden sonra Türklerin hakimiyetine geçmiştir.

Erzincan ili çoğunlukla dağlar ve platolar ile kaplıdır.Dağ sıraları arasındaki çukurlarda yer alan ovalar ve düzlükler boğazlarla birbirine bağlanmış,ovalar ile dağ sıraları arasına akarsular tarafından yol açılmış, dalgalı platolar yerleşmiştir.

Erzincan’da ve Tercan çevresinin genel bitki örtüsü steptir. Yüksek dağların üzerinde çalılıklara ve meşelikler gözlemlenmektedir. Erzincan’ın batısında yer alan ve özellikle Refahiye’den başlayıp Kemah, Kemaliye çevresine kadar çam korulukları, meşelikler ve çalılıklara geniş ölçüde rastlanmaktadır. İlin en büyük akarsuyu Karasu Irmağıdır.

Erzincan karasal iklim özelliğine sahiptir. Erzincan çevre illere göre daha uzun ve sıcak yaz mevsimi yaşamaktadır.

Yöre mutfağı yemek türleri bakımından zengin olup bunların çoğunluğunu hamur işleri oluşturmaktadır. Eşgili, kesme çorbası,yaprak sarma başlıca yemek türleridir. Ayrıca su böreği ve özellikle kete ve tatlılar çokça tüketilen hamur işleridir.

El bakırcılığı semaver, tepsi, biblo, duvar tabağı, şekerlik, vazo gibi anı ve süs eşyası, halı dokumacılığı Erzincan’dan alınabilecek özgün hediyelik eşyalardandır.