Kayseri Öğrenci Yurtları

Kayseri Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 10 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Kayseri Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Kayseri Hakkında

Kayseri Yurtları

Kayseri denince aklımıza hemen pastırması, mantısı ve sucuğu gelir. 6000 yıllık bir geçmişe sahip olan Kayseri hemen hemen herkesi kendine hayran bırakan bir şehirdir. Erciyes dağı ise görkemlidir ve şehrin simgesidir. Özellikle kış aylarında Erciyes Kayak Merkezi, çeşitli illerden pek çok kayak severi, kış sporları yapmak için ağırlamaktadır. Bu nedenle şehrin kış nüfusu diğer mevsimlere göre çok daha fazladır. Kayseri'de öğrenci olmak oldukça güzel ve avantajlıdır. Bu şehirde pek çok üniversite bulunur. Bunlar; eski cumhurbaşkanlarımızdan birinin adını taşıyan ve 2010 yılında kurulan Abdullah Gül Üniversitesi, ülkemizdeki köklü üniversitelerden 1978 yılında kurulmuş olan Erciyes Üniversitesi, 2009 yılında açılan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve 2008 yılında açılan fakat geçtiğimiz yıl OHAL nedeniyle kapatılan Melikşah Üniversitesi’dir. Kayseri yurtları, uygun fiyat ve imkanlarla bu üniversitelerden birini tercih eden ve okumaya hak kazanan öğrencilere kaliteli bir hizmet sunar.

Kayseri kız yurtları

Kayseri oldukça güzel öğrencilik yılları geçirmeye müsait bir kenttir. Kayseri kız yurtları şehrin iyi bölgelerinde kurulmuştur ve Türkiye'nin her bölgesinden öğrenci ağırlamaktadır. Kayseri öğrenci yurtları fakültelere olan yakınlıkları sayesinde, öğrencilerin kolayca yurtlardan okudukları üniversiteye gitmelerini sağlar. Bazı yurtların önünden geçen tramvaylar sayesinde kolaylıkla istenilen yerlere gidilebilir. Yurtların çoğunluğunda odalarda televizyon, yemek hizmeti, ütü ve çamaşır makinesi ve çalışma odaları gibi standart yurt hizmetleri bulunur. Kayseri yurt fiyatları, yurtların konumuna ve öğrencilere sundukları imkanlara göre değişir.
  

Kayseri erkek yurtları

Bir öğrenci şehri olan Kayseri sadece kızlar için değil erkekler için de kolay bir yaşam imkanı sunar. Öğrenciler bu şehirde dolu dolu bir öğrencilik hayatı yaşarlar. Kayseri erkek yurtları oldukça donanımlı ve yerleri de merkeze yakındır. Yurtlarda 2 kişilik, 4 kişilik, 5 kişilik odalar mevcut olup çoğunluğunda wi-fi, televizyon, masa tenisi ve etüt odaları mevcuttur. Kayseri erkek yurtları çok sayıda olup öğrencilerin gereksinimi karşılayacak düzeydedir.
  

Kayseri özel yurtları

Kayseri özel yurtları, KYK yurtlarına giremeyen ya da bu yurtlarda yaşamayı tercih etmeyen öğrencilerin seçtiği yurtlardır. Özel yurtlar daha konforlu olup 1 kişilik ve 2 kişilik odaları öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Bu yurtlarda birbirinden ilginç çeşitli sosyal imkanlar da mevcuttur. Merkezde olmaları sayesinde öğrenciler alışveriş ihtiyaçlarını da rahatlıkla karşılayabilirler. Kayseri özel yurt fiyatları devlet yurtlarına kıyasla daha pahalıdır fakat bu fiyat farkı o kadar yüksek değildir. Kayseri, Türkiye'nin en büyük kayak pistlerinden birine sahiptir. İmkanı olan öğrenciler bu sosyal etkinliklere sık sık katılabilirler. Kentte 50 bin öğrenci olması öğrencilerin yabancılık çekmemesini sağlar. Kayseri yurtları Türkiye'nin her bölgesinden öğrenci ağırlamaktadır. Öğrenciler için ideal bir şehirdir. Eve çıkmayı düşünenler için ev fiyatları biraz pahalı olsa da öğrenciler bütçelerini biraz zorlayarak ya da çoğu gencin yaptığı gibi bir işte çalışarak kiralık evlerde kalabilirler.