Malatya Öğrenci Yurtları

Malatya Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 5 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Malatya Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!



destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Malatya Hakkında

Malatya Yurtları

Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olan Malatya, kayısı ile ünlenmiş güzide şehirlerimizden biridir. İldeki İnönü Üniversitesi 1975 yılında kurulmuş olup, ülkemizin köklü üniversiteleri arasında yer alır. 2 cumhurbaşkanının çıktığı Malatya’da eğitim görmek isteyen öğrenciler Malatya yurtları ile barınma ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Turgut Özal ve İsmet İnönü gibi büyük isimlerin yetiştiği şehir, eğitime büyük önem vermektedir.
  

Malatya kız yurtları

Malatya kız yurtları İnönü Üniversitesi’nde öğrenim gören kız öğrenciler için büyük avantajlar sunar. Kalacak yer bakımından evlerin yüksek fiyatlarda oluşu, öğrencileri yurtlarda kalmaya teşvik eder. Akşam yemeklerinin yurt ücretine dahil olduğu Malatya öğrenci yurtlarında, öğrencilere verilen sıcak su, etüt ve kantin gibi hizmetler her yurtta olduğu standarttır. Malatya yurt fiyatları genelde birbirlerine yakın olmakla birlikte öğrencilerin bütçeleri ile orantılı olarak değişmektedir.
  

Malatya erkek yurtları

Şehir insanı erkek öğrencilere ev kiralama konusunda biraz sıkıntı yaşatır. Bu yüzden Malatya’ya gelen erkek öğrenciler, barınmak için Malatya erkek yurtları tercih ederler. 2, 4 ya da 6 kişilik odaların bulunduğu yurtlarda her yurtta sunulan hizmetler uygulanır. Giriş çıkışların kontrol edildiği, akşam yemeği, çamaşırhane ve ütü odası gibi hizmetlerin verildiği yurtlar, öğrencilerin iyi bir eğitim hayatı geçirmelerini sağlayacak şekilde yapılandırılmışlardır.
  

Malatya özel yurtları

Malatya özel öğrenci yurtları, merkezdeki devlet yurtlarında kalmak istemeyen öğrenciler için daha uygun ve daha konforlu seçenekler sunar. Devlet yurtlarında çeşidi az olan yemekler, özel yurtlarda daha zengin bir şekilde sunulur. Geniş ve rahat yaşam alanları, çalışma odaları ve sıcak su gibi hizmetlerin yurt ücretine dahil olduğu Malatya özel yurt fiyatları verilen hizmetin kalitesine göre değişebilir. 

Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan şehirde Malatya öğrenci yurtlarında yaşayan öğrenciler için çok fazla eğlence mekanı yoktur. Doğunun en güzel illerinden biri olan Malatya’da öğrenci olmak, alışıldığı zaman oldukça güzeldir. Şehrin kalabalık yapısı, kampüslere giden otobüslerin dolu olmasına, bu da öğrencilerin sıkıntı çekmesine neden olur. İnönü Üniversitesi, eğitim kalitesi yüksek olduğu için Malatya’nın şehir olarak sahip olduğu tüm dezavantajların üstünü örter. Alınan eğitimle iyi yerlere gelen öğrenci sayısı oldukça fazladır.