Mersin Öğrenci Yurtları

Mersin Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 4 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Mersin Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Mersin Hakkında

Eskiden İçel adı ile anılan Mersin’in çevresinde Adana, Antalya, Niğde ,Konya ,Karaman ve Akdeniz bulunmaktadır. Taşlık Kilikya’nın tümünü ve Ovalık Kilikya’nın Berdan Çayı havzasını kaplayan Mersin ili, dağlık alanlar kratase, eosen, miosen ve pliosen tortularından ibaret kireç taşı tabakalarından, ovalar ise IV.zamanda başlamış olan alivyonal birikmeyle oluşmuştur. Torosların Mersin bölümünde kalan kısmı ilde Bolkar Dağları adını alır ve dağın en yüksek yeri Medetsiz Tepesi’dir.

Mersin Yumuktepe ve Zephyrium yerleşmelerine rağmen, ancak 19. Yüzyıl ortalarında gelişme sürecine girmiş ve İçel İli’nin merkezi olmuştur. Kaynaklarda, Mersin adının Mersin oğulları aşiretinden veya yörede bol miktarda yetişen Mersin ağacından geldiği yazılmaktadır.

İlde jeolojik hareketler ve aşınma sonucunda pek çok mağara oluşmuştur. Bu mağaralar arasında, Cennet ve Cehennem Obruğu, Astım-Dilek,  Eshab-ı Kehf Mağaraları önemli turistik mağaralar olarak bilinmektedir.

Mersin’inin yer yemekleri arasında Kebap çeşitleri mutfağın esasını oluşturmaktadır. Yörede kebap çeşitlerinden bazıları sabah kahvaltısı ya da ara zamanlarda "atıştırmalık" olarak da yenilmekteir. Yörenin en bilindik yemeklerinden bir taneside tantunidir kuşbaşı doğranmış biftekten yapılmaktadır.