Rize Öğrenci Yurtları

Rize Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 3 öğrenci yurdu bulundu.

ERDEM PANSİYON

ERDEM PANSİYON

-Erdem Pansiyon yeni nesil bina özelliklerine sahiptir. -Yurdumuzda 24 saat güvenlik ve..

Bunlarada Göz Atın


Rize Hakkında

Rize Yurtları

Rize Karadeniz Bölgesi’nde yer alan doğa güzellikleri ile ün salmış ve bir çok turiste kapılarını açan şehirlerimiz arasındadır. Karedeniz ikliminin doruklarının hissedildiği bu şehrimiz Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehir tamamen yeşil bir örtü ile kaplanmış olup dört mevsim ılıman bir şekilde geçmektedir. Bu iklim sayesinde öğrencilerin çok soğuk bir yaşam sürmelerinin önüne geçilmiştir. Rize yurtları üniversite çevresinde bulunmaktadır. Öğrenciler yurt ve üniversite arasındaki ulaşımı son derece rahat bir şekilde gerçekleştirmektedirler.
  

Rize Kız Yurtları

Rize kız öğrenci yurtları öğrencilerin güvenliği için gerekli önlemler alınmış olup, son derece güvenlidir. Rize’de üniversite okuyan kız öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bu güvenlikten dolayı kız yurtlarını tercih etmektedir. Hem üniversiteye yakın olması hem de son derece rahat olmasından dolayı kız öğrenciler nadiren evleri tercih etmektedir. Öğrenciler için yurtlarda sıcak suyundan tutun internetine, oda temizliğinden, nevresim değiştirilmesine, mutfak malzemelerinden tutun çalışma masalarına kadar bir çok araç, gereç ve eşya odalarda bulunmaktadır. Öğrenciler odalarında rahat bir şekilde bütün ihtiyaçlarını giderebilirler.
  

Rize Erkek Yurtları

Rize erkek öğrenci yurtları kız öğrenci yurtları gibi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi çevresinde ve şehrin merkez ilçelerinde yer almaktadır. Erkek öğrencilerin de çok büyük kısmı öğrenci yurtlarında kalmaktadırlar. Zira Rize’de erkek öğrencilere kiralık ev ne yazık ki verilmemektedir. Bu yüzden erkek öğrenciler yurtları tercih etmek zorundadırlar. Fakat detaylı araştırmalar sonucu erkek öğrenciler içinde kiralık evler bulunabilir.
  

Rize Özel Yurtları

Rize özel öğrenci yurtları öğrencilere bir çok alternatif seçenek sunmaktadır. Odaların kapasitelerinden tutun, üniversiteye yakınlık uzaklık bakımından, etrafında sosyal mekanların bulunup bulunmaması gibi alternatiflere göre özel yurt seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri özel yurtlar görüşerek fiyat anlaşması yapabilirler. Genellikle Rize özel öğrenci yurt fiyatları 350-400 liradan başlamaktadır. 

Rize’de Sosyal Aktiviteler
Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrenciler için öğrenci kulüpleri ile ikili çalışarak bir çok etkinlik düzenlemektedir. Bu etkinlikler ile öğrencileri boş zamanlarını değerlendirmeler, eğlenmeleri ve eğlenirken de öğrenmelerini amaçlamaktadır. Öğrenciler bu etkinlikler dışında üniversitenin çevresinde ve şehir merkezinde yer alan cafe, restoran, eğlence merkezi, alışveriş merkezi gibi mekanlarda da vakit geçirmektedir. Ayrıca şehirde farklı zamanlarda gerçekleştirilen seminer, konferans, söyleşilere de katılmaktadırlar.