Samsun Öğrenci Yurtları

Samsun Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 12 öğrenci yurdu bulundu.

Maç Öğrenci Konuk Evi

Maç Öğrenci Konuk Evi

Atakum Maç Öğrenci Konuk Evi Üniversite eğitimi alan kişilerin en ideal imkanlar..

Bunlarada Göz Atın


Samsun Hakkında

Samsun Yurtları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Samsun, öğrencilerin hayalini kurduğu bir şehirdir. Son derece öğrenci dostu olan Samsun, üniversiteli gençlere bir çok olanak tanımaktadır. Özgürlüğün kapılarının sonuna kadar açıldığı Samsun’da öğrenciler oldukça fazla özel yurt seçeneğine sahipler. Gerek devlet gerekse de özel yurtlar sayesinde kız ve erkek öğrenciler rahat ve konforlu bir yaşam sürebilirler. Samsun yurtları genellikle Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne oldukça yakın konumdalar. Bir çoğu yürüme mesafesinde olan yurtların gerek üniversiteye gerekse de şehir merkezine ulaşımı son derece kolaydır.
 

Samsun Kız Yurtları

Samsun kız öğrenci yurtları neredeyse hepsi Atakum’da yer almaktadır. Atakum Samsun’un kalbi olarak bilinir ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin de bulunduğu ilçedir. Kız öğrenci yurtlarında öğrencilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği araç ve gereçler bulunmaktadır. Yurtların tamamında Wi-Fi hizmeti vardır ve öğrenciler ekstra ücret ödemeden bu hizmetten yararlanabilirler. Öğrenci odalarının genelinde duşa kabin banyo,oda temizliği, kalorifer, mutfak malzemeleri, çalışma masaları, gardıroplar, komedinler bulunmaktadır. Son derece konforlu olan yurtlar 7 gün 24 saat kamera ile izlenilmekte ve güvenlikler tarafından korunmaktadır.
 

Samsun Erkek Yurtları

Samsun’da öğrenciler yerli halkın gözünde oldukça değerlidir. Halk gerek erkek gerekse de kız öğrencilere kiralık ev olanağı sunmaktadır. Erkek öğrencilerin bir kısmı ev tutarak yaşamlarını sürdürürken bir kısmı da Atakum’da yer alan Samsun erkek öğrenci yurtları içerisinde barınmaktadır. Son derece rahat olan yurtlarda sıcak su imkânı, mutfak, mutfak araç ve gereçleri, internet, çalışma masası, gardırop, komidin bulunmaktadır. Ayrıca yurtlarda öğrencilerin boş zamanlarında eğleneceği oyun odaları da yer almaktadır.
 

Samsun Özel Yurtları

Samsun’da devlet yurtlarının yanı sıra özel öğrenci yurtları da yer almaktadır. Devlet yurtlarına nazaran özel yurtlar olan Samsun yurt fiyatları daha yüksektir. Bu yurtlarda hem kız öğrenciler hem de erkek öğrenciler için barınma imkanları vardır. Yurtlarda odalar genellikle bir, iki, üç ve dört kişilik olarak tasarlanmıştır. Odalarda öğrencilerin duş alabilme imkânı mevcuttur. Oda temizliğine ve nevresim takımı değişikliğine büyük önem gösterilmektedir. Son derece konforlu ve rahat olan odalarda öğrenciler bütün ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Samsun’da Sosyal Aktivite 
Samsun öğrencilere son derece çok fazla sayıda sosyal aktivite imkânı sunmaktadır. Öğrenciler spor, sanat, sinema, eğlence, bilim alanlarında kendilerine zaman ayıracakları bir çok mekâna ulaşabilirler. Özellikle Samsun’un kalbi olan Atakum’da onlarca cafe, restoran, eğlence merkezi, eğitim fuarları, seminerler, sinema salonları yer almaktadır. Öğrenciler büyük çoğunlukla boş zamanlarında bu mekanlarda takılmaktadırlar. Ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin büyük ve güzel kampüsü de öğrencilerin boş zamanlarını geçirdiği yerlerdendir.