Sivas Öğrenci Yurtları

Sivas Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda 18 öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Sivas Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Sivas Hakkında

Sivas Yurtları

Sivas, 314 bin nüfusa sahip şehirde yerliden çok öğrenci görebileceğiniz küçük bir kenttir. Ulaşımı ise oldukça rahattır. Bu sayede yurtlardan kampüse kolaylıkla gidilip gelinebilir. Şehirde bir tane yüksekokul vardır, bu da 1974 yılında kurulan Cumhuriyet Üniversitesi’dir. Öğrenciler üniversite hayatını Sivas'ta hissedebilirler. Sivas yurtları, sayı olarak oldukça fazladır ve bu özel yurtlar öğrencilerinin rahatı ve konforu için çok fazla imkana sahiptir. Yurttan yurda değişebilen özellikleri bulunan yurtlar uygun fiyata çok fazla hizmet sunmaktadırlar.

Sivas kız yurtları

Öğrencilik boyunca konaklama ihtiyacınızın dışında pek çok özel hizmeti de karşılayacak olan Sivas kız yurtları öğrenciler için güzel imkanlar sunar. Fakat kayıt yaptırmadan önce tüm yurtları mutlaka incelemelisiniz. Sivas öğrenci yurtları özellikleri açısından genel olarak çoğunda Lcd Tv,Kablosuz internet, kahvaltı ve akşam yemeği, spor salonu ve çamaşır hizmeti gibi yapılar mevcuttur. Öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak kadar yurt sayısı vardır. Kyk yurtlarına başvuru yaptığınız halde çıkmadı ise özel yurtlar mutlaka incelemeniz gerekecek. Sivas yurt fiyatları, yurtların özellikleri, bulunduğu yere ve odada konaklayacak kişi sayısına göre değişmektedir.
  

Sivas erkek yurtları

Sivas erkek yurtları, siz değerli öğrencilerine keyifli ve konforlu bir konaklama fırsatı sunuyor. Yurtlarda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, akşam yemeği, ütü, çamaşırhane gibi özellikler seçtiğiniz yurda göre değişmekte olup tüm bu hizmetler aylık ödeyeceğiniz ücrete dahildir. Şehirde kyk yurtları yer aldığı gibi çok sayıda özel yurt seçeneğide yer alıyor. Bu yurtların fiyatları ise 300 TL ila 1000 TL arasında değişir. Kayıt yaptırmadan önce tüm yurtların özelliklerini ve ödeme seçeneklerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.
  

Sivas özel yurtları

Sivas özel yurtları genel olarak kyk yurtlarına göre daha rahat ve daha donanımlıdır. Tek kişilik odalarda kalabilir, fitness salonlarını kullanabilirsiniz. Öğrenci evinden avantaj olarak fatura, yemek gibi sorunlarla uğraşmak yerine derslerinize daha iyi odaklanabilirsiniz. Fakat Sivas özel yurtları devlet yurtlarınla kıyaslandığında özel yurt fiyatları biraz daha yüksektir. Mutlaka kayıt olmadan önce özellik ve fiyatları iyice araştırınız ve daha sonra kayıt yaptırınız. Son olarak eğer faaliyetleri seviyorsanız, Özel yurtlarda daha çok sosyal faaliyetlere önem gösteren yurtları tercih ediniz. Sivas ilinde öğrenci sayısı çok olmasına rağmen Sivas halkı henüz bu duruma alışabilmiş değildir. Bu konuda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Fakat yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Bunlardan en önemlisi hafta sonları mangal ve piknik aktiviteleri için Paşabahçe çok güzel bir mekandır. Paşabahçe civarı Sivas'ın en güzel yerlerinden biridir. Çifte minarenin arkası çay bahçesidir. Oldukça güzel bir mekandır. Bazı Sivas yurtları bu bölgeye yakındır. Öğrenciler zamanın çoğunu buralarda geçirirler.