Yozgat Öğrenci Yurtları

Yozgat Özel Öğrenci Yurtları ve Yurt Fiyatları aramanızda öğrenci yurdu bulundu.

Gold Paket YurdunuzBurada Yer Alsın İster Misiniz? Yozgat Yurtları

Tesis Özellikleri
  • 24 Saat Sıcak Su
  • Bilgisayarlı Etüt Salonları
  • Çamaşır ve Ütü Hizmetleri
Reklam ver

Bu alanda yurdunuzun gözükmesini istiyorsanız hemen bize ulaşın!destek@ozelyurtara.com

Bunlarada Göz Atın


Yozgat Hakkında

Yozgat Yurtları

Türkiye’nin ortasında bulunan Yozgat, oldukça sessiz ve sakin bir şehirdir. Şehirdeki tek üniversite olan Bozok Üniversitesi, şehre okumak için gelen öğrencileri geleceğe hazırlamaktadır. Adeta lego kent havasındaki evlerini pahalı bulan öğrenciler Yozgat yurtları konaklayarak öğrenim hayatlarını geçirmektedir.
  

Yozgat kız yurtları

Yozgat kız yurtları kız öğrenciler için her yurtta olduğu gibi pek çok olanak sunar. Çamaşırhane, akşam yemeği, kantin, televizyon, dinlenme odası, çalışma odası, ütü odası ve wi-fi gibi hizmetlerin yurt ücretlerine dahil olduğu Yozgat öğrenci yurtlarında öğrencilerin kaliteli ve kusursuz bir eğitim hayatı geçirmeleri planlanır. Yozgat yurt fiyatları yurtların hangi semtte olduğuna ve hangi hizmetleri verebildiklerine göre artar ya da azalır.
  

Yozgat erkek yurtları

Bozok Üniversitesi’ni kazanan gençler, üniversite kampüslerine yakın yurtlarda ya da merkezdeki yurtlarda kalabilirler. Güvenliğin ön planda tutulduğu Yozgat erkek yurtlarında, öğrencilerin rahatça yaşamaları için pek çok kolaylık bulunur. Etütlerde sessiz bir ortamda derslerini çalışabilen öğrenciler, akşam yemeklerini yurtların yemekhanesinden oldukça uygun fiyatlara yiyebilirler. Çamaşırlarını yıkayabilmeleri için yurdun çamaşırhanesini kullanabilir, farklı şehirlerden gelen oda arkadaşlarıyla ülkemizin farklı bölgelerindeki kültürleri öğrenebilirler.
  

Yozgat özel yurtları

Yozgat özel öğrenci yurtları devlet yurtlarını tercih etmek istemeyen ve maddi durumu yerinde olan öğrenciler için oldukça uygundur. Çok daha fazla yemek çeşidi, daha geniş odalar ve daha konforlu çalışma odaları, öğrencilerin hizmetine sunulur. Yozgat özel yurt fiyatları devlet yurtlarına oranla daha pahalıdır. Öğrenciler bu yurtlarda daha iyi koşullarda geleceğe çok daha iyi hazırlanma imkanı bulurlar.  

Bozok Üniversitesi’ni kazanan ve kiralık evler yerine yurtta kalmayı seçen üniversite öğrencileri, çeyrek saatte bir kalkan minibüsler ve 30 dakikada bir kalkan halk otobüsleriyle istedikleri yerlere rahat bir şekilde gidebilirler. Gelişen şehirdeki genç nüfusun hızla artması Bozok Üniversitesi’ni tercihlerde üst sıralara taşımış ve Yozgat yurtlarına kayıt olan öğrenci sayısının artmasını sağlamıştır. Dağı tepesi olmayan Yozgat, dümdüz bir şehirdir ve iklimi oldukça serttir. Buraya gelen öğrenciler okul hayatları boyunca soğukla baş etmek zorundadırlar. Sıcak iklimlerden Yozgat’a yerleşen öğrenciler, ilk yıllarda oldukça zorlanmaktadırlar.