YurtBul

HaberListesi

 • Devamını oku2018 Üniversite Sınavı (YKS) Ne Zaman?

  Daha önce Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı açıklanan üniversite sınavı (YKS) ’nın ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testleri (TYT) aynı tarihte erken seçim yapılacağının açıklanmasının ardından ertelendi. 2 Milyon 381 bin 590 adayın gireceği, TYT sınavının, daha önce açıklanan tarih olan 24 Haziran 2018..

 • Devamını okuÖzel Yurtlar'da 2 Kişilik Oda Devri Bitiyor

  2017 yılının Temmuz ayında "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği"’nde yapılan değişikliğe göre öğrencilere konaklama hizmeti veren özel öğrenci yurtlarında yeni bir dönem başlayacağı öngörülmüştü.  Yapılan değişikliğe göre özel öğrenci yurtlarında 2 kişilik odaların kaldırılacağı ve sadece 1-3-4-5-6 kişilik odalarda öğrencilerin ba..

 • Devamını oku2017 Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK? Bu yıl üniversiteye başlayacak olan öğrenciler tercihlerde son viraja girdiler. LYS sonuçlarının belli olmasıyla beraber puanlarını öğrenen öğrenciler, okulların yüzdelik dilimleri, sıralamaları ve puanlarını da yayınlamasıyla beraber üniversite tercihi işlemlerine başladılar. 18 Temmuz 2017 tarihinde b..

 • Devamını okuÖğrenci Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  2017 yılı LYS sonuçları açıklandı, öğrenciler de üniversite tercihi ve haliyle konaklama tercihi yapma telaşı başladı.LYS'de beklediği ve istediği sonucu alan öğrenciler, tercihlerini yapmak üzere araştırmalara başladılar. Tercih yapacakları illere göre üniversiteleri incelemeye başlayan öğrenciler, İstanbul Yurtları, Ankara yurtları, İzmir yurtlar..

 • Devamını okuLYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  LYS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı! ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, merakla beklenen LYS sınav sonuçlarının bugün (11.07.2017) tarihinde ÖSYM'nin internet sitesinde ilan edilmesi bekleniyor. LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?LYS sonuçlarının 11 Temmuz 2017 günü ÖSYM sonuç sayfasından ilan edilmesi bekleniyor.LYS SONUÇLARI NEREDEN ..

 • Devamını okuÖğrenci Yurdu Tercihi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Liseyi bitirdiniz, girdiğiniz sınavda iyi bir puan aldınız ve istediğiniz üniversiteyi kazandınız, hayatınızın en zor, en güzel, en keyifli yerine geldiniz. Üniversite öğrencisi oldunuz. Üniversiteyi kazandığınız il ve ilçede size en uygun yurdu bulmak için hazırlanan www.ozelyurtara.com' u inceleyebilirsiniz.Yurt Tercihi yaparken öncelikleriniz ar..

 • Devamını okuÖğrenci Yurtlarına Talepler Başladı

  2017 Yılı Eylül ayında açılacak okullar için öğrenciler yurt araştırmalarına başladı. Tercih yapacakları illerde yurt arayışlarına ve araştırmalarına başlayan öğrenciler arasında şuan en çok görüntülenen iller istanbul yurtları hemen arkasından izmir yurtları ve ankara yurtları yer alıyor. İstanbul, ankara ve izmirde öğrenci yurtları oldukça çok sa..

 • Devamını okuŞiddetli Kar Başladı, Okullar Tatil Oldu

  Yurtta etkisini arttıran soğuk ve beraberinde gelen kar yağışı 6 ilde kar tatili olmasını sağladı.İstanbul, Sakarya, Manisa, Muğla ve Tekirdağ'da kar tatili Oldu. Öğrenciler bayram ilan etti.Kar yağışının şiddetlenerek devam etmesi bekleniyor.

 • Devamını okuYGS Ücretleri Ne Kadar ? Nereye Yatırılacak ? Nasıl Yatırılır ?

  ÖSYM 2016 YGS Ücretini 55 TL Olarak Belirledi. Öğrenciler alan içi tercih yapmak isterlerse 15 TL Yatımaları yeterli olacak. Ama ilk adım sınavı YGS' ye girmek için 50 TL Yatırmak gerekiyor. 12.Sınıf lise öğrenimine devam eden öğrenciler okullarında Başvuru yapabilecekler diğer kişiler ise ÖSYM nin sınav koordinatörlüklerinde başvuru yapacaklar. Ba..

 • Devamını okuYGS 2016 Kayıtları Başladı !!!

  YGS'nin kayıt tarihi olarak belirlediği Tarşh Olan 6 Ocak - 20 Ocak arası Kayıtları Yapılacak. Sınava 12. sınıf öğrencileri okullarından, Mezun yada şsteyen her kişide ÖSYM Başvuru merkezlerinden başvurabilecek. Kayıtlar için Yeni vesikalık fotoğraf şart aynı zamanda 55 TL Olarak belirlenen sınav ücretini belirlenen bankalara yatırmak gerekiyor...