YurtBul

HaberListesi

 • Devamını oku2017 Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK? Bu yıl üniversiteye başlayacak olan öğrenciler tercihlerde son viraja girdiler. LYS sonuçlarının belli olmasıyla beraber puanlarını öğrenen öğrenciler, okulların yüzdelik dilimleri, sıralamaları ve puanlarını da yayınlamasıyla beraber üniversite tercihi işlemlerine başladılar. 18 Temmuz 2017 tarihinde b..

 • Devamını okuÖğrenci Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  2017 yılı LYS sonuçları açıklandı, öğrenciler de üniversite tercihi ve haliyle konaklama tercihi yapma telaşı başladı.LYS'de beklediği ve istediği sonucu alan öğrenciler, tercihlerini yapmak üzere araştırmalara başladılar. Tercih yapacakları illere göre üniversiteleri incelemeye başlayan öğrenciler, İstanbul Yurtları, Ankara yurtları, İzmir yurtlar..

 • Devamını okuLYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  LYS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı! ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, merakla beklenen LYS sınav sonuçlarının bugün (11.07.2017) tarihinde ÖSYM'nin internet sitesinde ilan edilmesi bekleniyor. LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?LYS sonuçlarının 11 Temmuz 2017 günü ÖSYM sonuç sayfasından ilan edilmesi bekleniyor.LYS SONUÇLARI NEREDEN ..

 • Devamını okuÖğrenci Yurdu Tercihi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Liseyi bitirdiniz, girdiğiniz sınavda iyi bir puan aldınız ve istediğiniz üniversiteyi kazandınız, hayatınızın en zor, en güzel, en keyifli yerine geldiniz. Üniversite öğrencisi oldunuz. Üniversiteyi kazandığınız il ve ilçede size en uygun yurdu bulmak için hazırlanan www.ozelyurtara.com' u inceleyebilirsiniz.Yurt Tercihi yaparken öncelikleriniz ar..

 • Devamını okuÖğrenci Yurtlarına Talepler Başladı

  2017 Yılı Eylül ayında açılacak okullar için öğrenciler yurt araştırmalarına başladı. Tercih yapacakları illerde yurt arayışlarına ve araştırmalarına başlayan öğrenciler arasında şuan en çok görüntülenen iller istanbul yurtları hemen arkasından izmir yurtları ve ankara yurtları yer alıyor. İstanbul, ankara ve izmirde öğrenci yurtları oldukça çok sa..

 • Devamını okuŞiddetli Kar Başladı, Okullar Tatil Oldu

  Yurtta etkisini arttıran soğuk ve beraberinde gelen kar yağışı 6 ilde kar tatili olmasını sağladı.İstanbul, Sakarya, Manisa, Muğla ve Tekirdağ'da kar tatili Oldu. Öğrenciler bayram ilan etti.Kar yağışının şiddetlenerek devam etmesi bekleniyor.

 • Devamını okuYGS Ücretleri Ne Kadar ? Nereye Yatırılacak ? Nasıl Yatırılır ?

  ÖSYM 2016 YGS Ücretini 55 TL Olarak Belirledi. Öğrenciler alan içi tercih yapmak isterlerse 15 TL Yatımaları yeterli olacak. Ama ilk adım sınavı YGS' ye girmek için 50 TL Yatırmak gerekiyor. 12.Sınıf lise öğrenimine devam eden öğrenciler okullarında Başvuru yapabilecekler diğer kişiler ise ÖSYM nin sınav koordinatörlüklerinde başvuru yapacaklar. Ba..

 • Devamını okuYGS 2016 Kayıtları Başladı !!!

  YGS'nin kayıt tarihi olarak belirlediği Tarşh Olan 6 Ocak - 20 Ocak arası Kayıtları Yapılacak. Sınava 12. sınıf öğrencileri okullarından, Mezun yada şsteyen her kişide ÖSYM Başvuru merkezlerinden başvurabilecek. Kayıtlar için Yeni vesikalık fotoğraf şart aynı zamanda 55 TL Olarak belirlenen sınav ücretini belirlenen bankalara yatırmak gerekiyor...

 • Devamını okuYGS 2016 Fizik Konuları Listesi

  YGS 2016'da YGS 1 ve YGS 2 Tercihlerinde büyük etkisi olan Fizik dersinin Sınavda Çıkan Konuları Aşağıda;Fiziğin Doğası2asınçIsı ve Sıcaklık *Doğrusal HareketDinamikİş ve EnerjiElektrik *MıknatıslıkOptikSesSıvıların kaldırma ilkesi

 • Devamını okuYGS 2016 Biyoloji Konuları Listesi

  YGS 2016 biyoloji konularını listeledik, Özellikle Hücre Bölünmesi ve Canlıların Temel Bileşenleri konusundan her sene çok soru çıkıyor, ekoloji konusuda piyongo konu her sene muhakkak soru çıkan bir konu;Biyoloji Bilimi-Bilimsel ÇalışmaCanlıların Ortak ÖzellikleriCanlıların Temel BileşenleriHücrenin Yapısı Hücre BölünmeleriNükleik AsitlerMeta..