YurtBul

HaberListesi

 • Devamını okuŞiddetli Kar Başladı, Okullar Tatil Oldu

  Yurtta etkisini arttıran soğuk ve beraberinde gelen kar yağışı 6 ilde kar tatili olmasını sağladı.İstanbul, Sakarya, Manisa, Muğla ve Tekirdağ'da kar tatili Oldu. Öğrenciler bayram ilan etti.Kar yağışının şiddetlenerek devam etmesi bekleniyor.

 • Devamını okuYGS Ücretleri Ne Kadar ? Nereye Yatırılacak ? Nasıl Yatırılır ?

  ÖSYM 2016 YGS Ücretini 55 TL Olarak Belirledi. Öğrenciler alan içi tercih yapmak isterlerse 15 TL Yatımaları yeterli olacak. Ama ilk adım sınavı YGS' ye girmek için 50 TL Yatırmak gerekiyor. 12.Sınıf lise öğrenimine devam eden öğrenciler okullarında Başvuru yapabilecekler diğer kişiler ise ÖSYM nin sınav koordinatörlüklerinde başvuru yapacaklar. Ba..

 • Devamını okuYGS 2016 Kayıtları Başladı !!!

  YGS'nin kayıt tarihi olarak belirlediği Tarşh Olan 6 Ocak - 20 Ocak arası Kayıtları Yapılacak. Sınava 12. sınıf öğrencileri okullarından, Mezun yada şsteyen her kişide ÖSYM Başvuru merkezlerinden başvurabilecek. Kayıtlar için Yeni vesikalık fotoğraf şart aynı zamanda 55 TL Olarak belirlenen sınav ücretini belirlenen bankalara yatırmak gerekiyor...

 • Devamını okuYGS 2016 Fizik Konuları Listesi

  YGS 2016'da YGS 1 ve YGS 2 Tercihlerinde büyük etkisi olan Fizik dersinin Sınavda Çıkan Konuları Aşağıda;Fiziğin Doğası2asınçIsı ve Sıcaklık *Doğrusal HareketDinamikİş ve EnerjiElektrik *MıknatıslıkOptikSesSıvıların kaldırma ilkesi

 • Devamını okuYGS 2016 Biyoloji Konuları Listesi

  YGS 2016 biyoloji konularını listeledik, Özellikle Hücre Bölünmesi ve Canlıların Temel Bileşenleri konusundan her sene çok soru çıkıyor, ekoloji konusuda piyongo konu her sene muhakkak soru çıkan bir konu;Biyoloji Bilimi-Bilimsel ÇalışmaCanlıların Ortak ÖzellikleriCanlıların Temel BileşenleriHücrenin Yapısı Hücre BölünmeleriNükleik AsitlerMeta..

 • Devamını okuOkullarda Kar Tatili !

  Ülkeyi etkisine alan kar yağışı birçok ilde okulların tatile girmesine neden oldu İşte kar tatili olan iller;Çorum, Tokat, Sinop, Kastamonu, Yozgat, Uşak ve Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime birer gün ara verildi.

 • Devamını okuYGS Türkçe Konuları Listesi

  YGS 2016 ya girecek öğrenciler için Türkçe Konularını Derledik, Öğrenciler Özellikle Paragraf sorularına dikkat etmeliler, Çünkü en çok paragraf soruları olacak (yaklaşık 30 kadar), YGS 2016 Türkçe Soruları;-Paragraf (Yardımcı Düşünce) 8-Paragraf (Ana Düşünce) 5-Dil Bilgisi – Karma Dil Bilgisi 5-Paragrafta Yapı 3-Paragraf (Anlatım Teknikleri) 4-Cüm..

 • Devamını okuYGS Baraj Puanı Yükseldi !!!

  Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Bu sene Önlisans, Açıköğretim programlarını ve özel yetenek ile alan bölümlerin baraj puanını 140'dan 150'ye yükseltti.Öğrencilerin aklına hep baraj 180 değil miydi ? soruları takıldı herkesin baraj diye bildiği o 180 puan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ye Giriş İçin gerekli puandır.

 • Devamını okuYgs Matematik Konuları Listesi

  YGS Matematik lise müfredat konularıyla paralel olarak SayılarBasamak KavramıTaban AritmetiğiBölme-BölünebilmeOBEB-OKEKRasyonel SayılarSıralama-Basit EşitsizliklerMutlak Değer Üslü İfadeler Köklü İfadeler Oran-OrantıDenklem ÇözmeProblemlerMantıkKümelerBağıntı-Fonksiyonİşlem-Modüler AritmetikPermütasyon-Kombinasyon-OlasılıkKonula..

 • Devamını okuÖSYM 2016 Sınav Bütün Sınav Tarihleri Belli Oldu

  ÖSYM 2016 Sınav takvimini açıkladı işte sınav tarihleri;20 Şubat - Jandarma Astsubay Sınavı, 13 Mart - Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS),27 Mart  - Yabancı Dil Bilgisi Tespit Sınavı,3 Nisan - Türk Silahlı Kuvvetleri Öğrenci Seçme Sınavı (ALS),10 Nisan - Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı,24 Nisan - Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı,30 Nisan..