YurtBul

HaberListesi

 • Devamını okuYKS 2019 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  ÖSYM 2019 YKS Yerleştirme Tercih Sonuçlarını Açıkladı!ÖSYM'den yapılan açıklama neticesinde 2019 yılı üniversite öğrenci yerleştirme tercih sonuçları açıklandı.Buna göre aşağıdaki linkten hangi öğrencinin hangi üniversiteye yerleştiği görülebilmektedir.https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=5788

 • Devamını okuYKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercihleri bu hafta sonu (29.07.2019) tarihinde sona eriyor. Bu süreçten sonra öğrenciler artık yaptıkları tercihlerin sonuçlarını bekleyecekler. Öğrencilerin yaptıkları tercihlerden hangisine yerleşeceği, tercih sonuçlarının açıklanması ile belli olacak. Yerleştirme sonuçlarının ne zaman açı..

 • Devamını oku2019 YKS tercihleri ne zaman yapılacak?

  2019 YKS tercihleri ne zaman yapılacak?YKS sonuçları açıklandı, şimdi öğrenciler tercih sürecine başlamış oldular.YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?YKS tercih işlemleri 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih süreci boyunca adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. Tercih süreci boyunca adayla..

 • Devamını oku2019 YKS Sonuçları Açıklandı

  2019 YKS Sonuçları AçıklandıYKS sonuçları açıklandı.. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün: "Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Adaylarımız sonuçlarınıhttps://sonuc.osym.gov.tr/ sayfamızdan öğrenebilirler. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ederim" diyerek sonuçların açıklandığını duyurdu...

 • Devamını oku2018 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  2018 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?Geçtiğimiz hafta sonu 2 gün süren YKS maratonunun ardından, sınav stresini atlatan adaylar artık sınav sonuçlarının açıklanacağı günü beklemeye başladılar. Sınava giren 2 milyon 381 bin aday sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.ÖSYM'den yağılan açıklamaya göre, YKS sonuçları daha önce planl..

 • Devamını okuYKS Maratonu Sona Erdi!

  YKS SONA ERDİ!Türkiye'de yeni ismi ve sistemiyle ilk kez uygulanan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Cumartesi ve Pazar günleri uygulanan oturumlarının ardından sona erdi. Büyük bir heyecan ve sınav stresi yaşanan öğrencilerin bir kısmı sınavın kolay olduğunu ve genel kültür de içerdiğini iletirken bir kısmı ise çok zor olduğunu ve soruları anla..

 • Devamını oku2018 Üniversite Sınavı Bu Hafta!

  2018 Üniversite Sınavı (YKS) Bu sene ilk defa düzenlenecek olan YKS ve TYT sınavlarının ilki olan YKS'de sona gelindi.Yeni sistemde ve yeni adıyla ilk defa 2018 yılında gerçekleştirilecek olan yeni nesil üniversite sınavı YKS, 2018 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin erkene alınmasından dolayı ertelenmişti. Ertelenen YKS, bu ..

 • Devamını okuYKS'de Değişiklik!

  YKS’de Değişiklik!2018 yılında ilk kez uygulanacak YKS'de değişikliğe gidildi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) adaylarının puan hesaplama kriterlerinde ÖSYM tarafından değişikliğe gidildi. 2018 yılında ilk kez uygulanacak olan YKS’nin ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) ağırlıklı puanların hesaplanmasında Türkçe veya Temel..

 • Devamını oku2018 Üniversite Sınavı (YKS) Ne Zaman?

  Daha önce Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı açıklanan üniversite sınavı (YKS) ’nın ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testleri (TYT) aynı tarihte erken seçim yapılacağının açıklanmasının ardından ertelendi. 2 Milyon 381 bin 590 adayın gireceği, TYT sınavının, daha önce açıklanan tarih olan 24 Haziran 2018..

 • Devamını okuÖzel Yurtlar'da 2 Kişilik Oda Devri Bitiyor

  2017 yılının Temmuz ayında "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği"’nde yapılan değişikliğe göre öğrencilere konaklama hizmeti veren özel öğrenci yurtlarında yeni bir dönem başlayacağı öngörülmüştü.  Yapılan değişikliğe göre özel öğrenci yurtlarında 2 kişilik odaların kaldırılacağı ve sadece 1-3-4-5-6 kişilik odalarda öğrencilerin ba..