YurtBul

HaberListesi

 • Devamını oku2018 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  2018 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?Geçtiğimiz hafta sonu 2 gün süren YKS maratonunun ardından, sınav stresini atlatan adaylar artık sınav sonuçlarının açıklanacağı günü beklemeye başladılar. Sınava giren 2 milyon 381 bin aday sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.ÖSYM'den yağılan açıklamaya göre, YKS sonuçları daha önce planl..

 • Devamını okuYKS Maratonu Sona Erdi!

  YKS SONA ERDİ!Türkiye'de yeni ismi ve sistemiyle ilk kez uygulanan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Cumartesi ve Pazar günleri uygulanan oturumlarının ardından sona erdi. Büyük bir heyecan ve sınav stresi yaşanan öğrencilerin bir kısmı sınavın kolay olduğunu ve genel kültür de içerdiğini iletirken bir kısmı ise çok zor olduğunu ve soruları anla..

 • Devamını oku2018 Üniversite Sınavı Bu Hafta!

  2018 Üniversite Sınavı (YKS) Bu sene ilk defa düzenlenecek olan YKS ve TYT sınavlarının ilki olan YKS'de sona gelindi.Yeni sistemde ve yeni adıyla ilk defa 2018 yılında gerçekleştirilecek olan yeni nesil üniversite sınavı YKS, 2018 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin erkene alınmasından dolayı ertelenmişti. Ertelenen YKS, bu ..

 • Devamını okuYKS'de Değişiklik!

  YKS’de Değişiklik!2018 yılında ilk kez uygulanacak YKS'de değişikliğe gidildi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) adaylarının puan hesaplama kriterlerinde ÖSYM tarafından değişikliğe gidildi. 2018 yılında ilk kez uygulanacak olan YKS’nin ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) ağırlıklı puanların hesaplanmasında Türkçe veya Temel..

 • Devamını oku2018 Üniversite Sınavı (YKS) Ne Zaman?

  Daha önce Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacağı açıklanan üniversite sınavı (YKS) ’nın ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testleri (TYT) aynı tarihte erken seçim yapılacağının açıklanmasının ardından ertelendi. 2 Milyon 381 bin 590 adayın gireceği, TYT sınavının, daha önce açıklanan tarih olan 24 Haziran 2018..

 • Devamını okuÖzel Yurtlar'da 2 Kişilik Oda Devri Bitiyor

  2017 yılının Temmuz ayında "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği"’nde yapılan değişikliğe göre öğrencilere konaklama hizmeti veren özel öğrenci yurtlarında yeni bir dönem başlayacağı öngörülmüştü.  Yapılan değişikliğe göre özel öğrenci yurtlarında 2 kişilik odaların kaldırılacağı ve sadece 1-3-4-5-6 kişilik odalarda öğrencilerin ba..

 • Devamını oku2017 Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK? Bu yıl üniversiteye başlayacak olan öğrenciler tercihlerde son viraja girdiler. LYS sonuçlarının belli olmasıyla beraber puanlarını öğrenen öğrenciler, okulların yüzdelik dilimleri, sıralamaları ve puanlarını da yayınlamasıyla beraber üniversite tercihi işlemlerine başladılar. 18 Temmuz 2017 tarihinde b..

 • Devamını okuÖğrenci Yurdu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  2017 yılı LYS sonuçları açıklandı, öğrenciler de üniversite tercihi ve haliyle konaklama tercihi yapma telaşı başladı.LYS'de beklediği ve istediği sonucu alan öğrenciler, tercihlerini yapmak üzere araştırmalara başladılar. Tercih yapacakları illere göre üniversiteleri incelemeye başlayan öğrenciler, İstanbul Yurtları, Ankara yurtları, İzmir yurtlar..

 • Devamını okuLYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  LYS Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı! ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, merakla beklenen LYS sınav sonuçlarının bugün (11.07.2017) tarihinde ÖSYM'nin internet sitesinde ilan edilmesi bekleniyor. LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?LYS sonuçlarının 11 Temmuz 2017 günü ÖSYM sonuç sayfasından ilan edilmesi bekleniyor.LYS SONUÇLARI NEREDEN ..

 • Devamını okuÖğrenci Yurdu Tercihi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Liseyi bitirdiniz, girdiğiniz sınavda iyi bir puan aldınız ve istediğiniz üniversiteyi kazandınız, hayatınızın en zor, en güzel, en keyifli yerine geldiniz. Üniversite öğrencisi oldunuz. Üniversiteyi kazandığınız il ve ilçede size en uygun yurdu bulmak için hazırlanan www.ozelyurtara.com' u inceleyebilirsiniz.Yurt Tercihi yaparken öncelikleriniz ar..